Дитячий психоневрологічний диспансер у центрі Львова закрили попри протести батьків хворих дітей

Львівська облрада прийняла рішення про реорганізацію комунального закладу «Львівський обласний дитячий психоневрологічний диспансер» через приєднання його до іншого комунального закладу «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр». Відтак хворих дітей переведуть у «чорнобильську лікарню», а вивільнені приміщення на вул. Драгоманова у центрі Львова планують виставити на аукціон.

«Припинити комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний дитячий психоневрологічний диспансер» (місцезнаходження: 79005, Львівська обл., місто Львів, вул. Драгоманова, буд. 58) шляхом приєднання до комунального закладу Львівської обласної ради «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр» (місцезнаходження: 79035, Львівська обл., місто Львів, вул. Дністерська, буд. 27)», – сказано у рішенні Львівської облради.

Депутати визначили Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр правонаступником майна, прав та обов’язків дитячого психоневрологічного диспансеру.

Рішення про реорганізацію закликали підтримати голова Львівської облради Олександр Ганущин (БПП), його перший заступник Богдан Гагалюк (НРУ), голова профільної депутатської комісії з питань охорони здоров’я Ігор Ковальчук (НРУ) та керівник департаменту охорони доров’я ЛОДА Андрій Васько. Вже під час голосування голова облради вніс пропозицію виставити приміщення площею понад 1000 м2 на продаж з аукціону. У результаті за проголосували 46 депутатів. Не голосували депутати від «Свободи» та більшість обранців від «Самопомочі» та «Громадянської позиції».

Нагадаємо, ідея реорганізувати Львівський обласний дитячий психоневрологічний диспансер та Львівський обласний психоневрологічний диспансер (для дорослх) з’явилася ще у 2018 році. Йшлося про те, що у разі реорганізації дитячого психоневрологічного диспансеру та продажу вивільненого приміщення на вул. Драгоманова у центрі Львова, кошти планують скерувати на проект нового дитячого онкоцентру, який мають намір збудувати в обласному центрі. Однак така ініціатива департаменту охорони здоров’я ЛОДА викликала протести представників колективів та пацієнтів обох диспансерів, які не раз виходили з плакатами під стіни облради. Тому рішення про реорганізацію обласні обранці щоразу відкладали.

У грудні 2019 року Львівська облрада проголосувала за перетворення Львівського обласного психоневрологічного диспансеру у некомерційне комунальне підприємство, що свідчить про те, що депутати наразі відмовилися від ідеї його реорганізації. Однак аналогічне рішення щодо дитячого психоневрологічного диспансеру не прийняли – для цього забракло голосів.

Будинок на вул. Драгоманова, 58, де зараз обласний дитячий психоневрологічний диспансер, – пам’ятка архітектури – вілла Макаревича, збудована у 1909 році правником Юліаном Макаревичем у стилі романтичної сецесії за проектом Л. Вельтце.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here