До переліку на приватизацію планують включити дві будівлі на території Львівської обласної психіатричної лікарні

Львівська облрада на найближчій сесії розгляне питання про доповнення переліку об’єктів на приватизацію у 2020 році. На продаж планують виставити шість приміщень на територіях лікарень. Відповідний проект рішення оприлюднено на сайті обласної ради.

До переліку на приватизацію пропонують включити дві будівлі (загальна площа понад 800 м2) на території Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні, будівлю центральної районної аптеки у Пустомитах (440 м2), а також три будівлі Львівської обласної клінічної лікарні – центральний рентгенрадіо-фізкабінет (390 м2), столярну майстерню (236 м2) та оранжерею (250 м2). Останні три приміщення пропонували виставити на приватизацію і в попередні роки, однак таку ініціативу тоді не підтримали депутати.

Ініціатор проекту рішення, перший заступник голови Львівської облради Богдан Гагалюк у коментарі ZAXID.NET заявив, що усі будівлі перебувають у незадовільному стані, не використовуються в медичних цілях, хоча і розміщені на території лікарень.

«На вул. Кульпарківській в одній будівлі завалився дах, інша будівля теж в незадовільному стані. Наскільки мені повідомили, там колись були швейні цехи, де займалися пошиттям спецодягу. У рамках медичної реформи я точно не чув, щоби у закладах медицини, психоневрологічних центрах були такого роду об’єкти. У Пустомитах – це аптека, яка мала рецептурний відділ. Зараз фактично таких ліків не роблять. Ця аптека довший час не експлуатується», – стверджує Богдан Гагалюк.

Потребу виставити на продаж ці об’єкти перший заступник голови облради пояснив тим, що потрібно наповнити бюджет розвитку області, адже надходження від приватизації у 2020 році запланували у 150 млн грн. Економічну кризу Богдан Гагалюк не вважає перешкодою у цьому процесі.

Ініціативу продавати лікарняні об’єкти критикують опозиційні до нинішньої коаліції в облраді депутати.

Депутатка від фракції «Самопоміч» Парасковія Дворянин називає дії керівництва облради щодо продажу лікарняних приміщень цинічними. Вона переконана, що не можна розпродувати лікарняні приміщення, не маючи стратегії розвитку медичної галузі в області.

«Коли ми будемо мати стратегію, тоді будемо розуміти, скільки яких медичних об’єктів нам треба. На жаль, ніхто не думає на перспективу. До закінчення цієї каденції залишається небагато і люди, які недозаробили, маю на увазі очільників та деяких представників профільної комісії, керівництво обласної ради – вони будуть продавати все і рідну маму з татом також. Тому з’явилися медичні об’єкти», – пояснює Дворянин.

Депутатка здивована наміром продавати об’єкти на території психіатричної лікарні «у той час, коли там пацієнтів нема де розмістити, коли нам казали, що треба об’єднувати цю галузь і всіх треба переміщати на вул. Кульпарківську».

Депутат від «Свободи» Олег Панькевич теж вважає неправильною, недалекоглядною політику керівництва облради щодо розпродажу лікарняних приміщень.

«Ми бачили і раніше, що під виглядом реформи і реорганізації особи, дотичні до влади, намагаються якісь свої питання залагодити. Ми чули на сесії, що виручені гроші мали піти на охорону здоров’я, що треба обов’язково продавати, що все руйнується, що охороні здоров’я не потрібні ці об’єкти, а ми збудуємо нові і сучасні. Але спочатку треба збудувати, а потім продавати. А виручені кошти дуже часто мізерні і так само розтринькуються», – коментує Олег Панькевич.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here