У Львові немає тест-систем для діагностування коронавірусу

Львів звернеться до уряду та МОЗ через відсутність у місті тест-систем для виявлення коронавірусу. У середу, 4 березня, міський голова Львова Андрій Садовий дав доручення скерувати звернення до міністра охорони здоров’я та прем’єр-міністра України через відсутність у місті тест-систем на перевірку зараження коронавірусом. Про це інформує прес-служба ЛМР.

«Тест-системи потрібно мати у Львові негайно, хоча б для заспокоєння людей. Терміново підготуйте телеграми міністру охорони здоров’я та прем’єр-міністру, що Львів мав отримати тест-системи ще минулого тижня, а станом на середу цього тижня їх досі немає, що викликає велике занепокоєння громади міста», — наголосив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Нагадаємо, обласна комісія з питань ТЕБ і НС обіцяла закупити для Львова тест-системи ще минулого тижня, проте, за словами заступниці міського голови з гуманітарних питань Галини Слічної, профільне міністерство першочергово скерувало їх у прикордонні міста.

«Декларувалося, що тест-системи мали бути передані до резервного фонду з Міністерства охорони здоров’я. Ці тест-системи в Лабораторний обласний центр не надійшли, відповідно їх немає в наявності у Львові. Вчора я цю інформацію перевіряла. Всі забори для аналізу передаються до Києва», — пояснила Галина Слічна, заступниця міського голови з гуманітарних питань, очільниця оперативного штабу з питань коронавірусу.

За її словами, за інформацією в. о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА, наразі оголосили процедуру закупівлі тест-систем. Проте вони мали б надійти в межах двох тижнів.

Раніше міський голова повідомляв, що тест-системи мають доставити з Києва до Львова ще до кінця лютого. Проте вони так і не надійшли.

В. о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін 4 березня на брифінгу повідомив, що в Україні є достатня кількість тест-систем, щоб проводити дослідження на коронавірус. Зараз в ВООЗ скеровано заявку на отримання додаткової кількості тест-систем, аби був запас.

За інформацією МОЗ, 10 березня ВООЗ має надіслати швидкі тести, якими будуть забезпечені інфекційні лікарні, де лікуватимуть хворих на коронавірус.

«З 10 березня ми очікуємо надходження у наші лабораторії швидких тестів на виявлення коронавірусу. Швидкі тести відрізняються від тест-систем тим, що вони можуть використовуватися навіть поза межами лабораторії. Безпосередньо у ліжках хворого забирається біологічний матеріал і лікар за 15 хвилин може виключити або встановити діагноз. Звичайно, швидкі тести потребуватимуть подальшого підтвердження у лабораторії, проте вони можуть визначати оперативніше подальшу тактику поводження з хворим», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Нагадаємо, 24 лютого Україна отримала від ВООЗ 30 наборів реагентів для тестування на новий коронавірус Covid-19. Їх мало би вистачити для дослідження більше 950 людей. Від моменту отримання зразка необхідно 5-7 годин для визначення результату.

Як пояснив ZAXID.NET заступник директора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Олег Когут, одна тест-система європейського виробництва коштує приблизно 1,5 тис. євро. З її допомогою можна зробити одночасно до 50 досліджень. Проте, якщо є підозра на хворобу в однієї людини, то роблять лише одне дослідження, а систему викидають.

До слова, у Львові в місцях масового скупчення людей облаштували станції дезінфекції. А «Гаряча лінія Львова» запровадила окремий канал для консультацій щодо коронавіру. Також у місті створили оперативний штаб.

Як повідомляв ZAXID.NET, 3 березня в Чернівцях лабораторно підтвердили перший випадок інфікування коронавірусом Covid-19. А дружину хворого коронавірусом довелося забрати на обсервацію через протести сусідів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here