Для Львівської міської дитячої клінічної лікарні планували придбати цифровий рентген-апарат із функцією томографії, адже він вкрай необхідний для обстеження дітей. Як повідомили у прес-службі ЛМР, під час сесії 28 травня депутати не підтримали ухвали, в якій пропонувалося купити апарат в лізинг. Натомість запропонували придбати цифрову рентгенівську систему з плоским детектором та функцією томосинтезу за кошти, які передбачені на програму відшкодування додаткових витрат на вивезення твердих побутових відходів.

Заступниця міського голови з гуманітарних питань Галина Слічна розповідає: «Була пропозиція від міста закупити рентген-апарат, який коштує близько 16 млн грн. Закупити його в лізинг. Щоби до кінця року можна було вже отримати його і встановити у лікарні. Використовувати, звичайно. І поступово сплачувати кошти за цей рентген-апарат».

На останній сесії, 28 травня, ухвали не підтримали депутати чотирьох фракцій — Блок Петра Порошенка, УКРОП, «Народний контроль» та «Свобода». Натомість хочуть взяти кошти, передбачені на поводження із твердими побутовими відходами. Мовляв, від початку року зекономили їх достатньо.

Депутат ЛМР від «Народного контролю» Валерій Веремчук каже: «Якщо за 5 місяців зекономили 50-60 млн, то це дуже добре, молодці. Значить, 50-60 млн мають піти на інші потреби».

На наступну сесію підготовано проект ухвали про перескерування коштів, які були передбачені на вивезення твердих побутових відходів, на закупівлю томографа. Проте керівництво лікарні проти такого рішення.

«Невідомо, якою буде ситуація із вивезенням сміття до кінця року, і скільки для цього потрібно буде коштів. Тому зараз не актуально розглядати це питання. Такою ціною — за рахунок безпеки і санітарного благополуччя міста, не можна купувати цей рентген-апарат з функцією томографії, хоча він нам дуже потрібний», – зазначив Дмитро Квіт, головний лікар міської дитячої клінічної лікарні.

За його словами, лікарня має 4 рентген-апарати. Один із них — цифровий, який 7 років тому купили для ургентної служби, а інші 3 — це апарати випуску 1992-93-го років, тому вони вичерпали свій ресурс і не відповідають вимогам сьогоднішнього дня.

«Цей новий цифровий рентген-апарат із функцією томографії дуже потрібний в дитячій практиці, бо це зменшення променевого навантаження на дитину під час обстеження, це якість і швидкість обстеження, і результати цього обстеження на 90% відповідають результатам комп’ютерної томографії. Традиційний рентген-апарат не вловлює на ранніх стадіях розвитку пневмонії. Особливо, в дитячому віці. А вловити її можна тільки комп’ютерним томографом», — пояснив Дмитро Квіт.

Орієнтовна вартість нового апарату — близько 15 млн грн.

«Коли буде прийнято рішення, як ми його купуємо, тоді будемо формувати конкретні технічні завдання під цей томограф. Цей апарат повністю замінить функцію цих трьох апаратів, які сьогодні працюють в плановому режимі», — додав Дмитро Квіт.

До слова, упродовж року в міській дитячій клінічній лікарні лікують понад 15 тисяч дітей, виконують понад 4 тисячі операцій, серед яких — унікальні операції новонародженим. Тому, як зазначають у лікарні, навантаження на новий апарат буде надзвичайно велике.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here