Тільки 9% опитаних соціологами українців вважають, що якість державних медичних послуг покращилася в останні два роки.

Як свідчить оприлюднене 26 травня опитування соціологічної групи «Рейтинг», майже половина українців вважають, що ситуація у медицині погіршилася, а ще третина – що залишилася без змін.


Для збільшення клікніть на зображення

При цьому більшість українців підтримує майже всі урядові ініціативи з реформування медицини.

Так, 88% опитаних підтримують відшкодування витрат на ліки від діабету, астми та серцево-судинних захворювань; 81% підтримують виплату коштів лікарням за фактично надані послуги (формула «гроші йдуть за пацієнтом»); 68% підтримують запровадження референтного ціноутворення на ліки та створення Центрів громадського здоров’я; 62% – запровадження обов’язкового медичного страхування; 59% – надання субсидій на медичні послуги переселенцям із Донбасу та Криму.


Для збільшення клікніть на зображення

«За останні два місяці дещо зросла підтримка практично усіх ініціатив, окрім запровадження обов’язкового медичного страхування, укладання контрактів між пацієнтами та лікарями та введення суворого контролю за громадськими фондами», – йдеться у повідомленні соціологів.

Цікаво, що найбільшу підтримку урядові ініціативи мають у південному та західному регіонах України.


Для збільшення клікніть на зображення

Водночас половина українців вважають, що засудженим за хабар медпрацівникам потрібно заборонити працювати у держзакладах, але дозволити влаштовуватись у приватні. Ще 15% вважають, що таким людям потрібно повністю заборонити працювати у медицині, а 21% вважає, що покаранням для таких людей має стати накладення штрафу.

P.S. Під час дослідження соціологічної групи «Рейтинг» опитано 1200 респондентів віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження – не більше 2,8%. Дослідження проводилося від 29 квітня до 7 травня 2017 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here