У 2017 році вперше інтерни складали іспит «Крок 3. Загальна лікарська підготовка» із додатковим міжнародним субтестом USMLE (United States Medical Licensing Exam). З міжнародною частиною тесту впорались лише 3% інтернів.

«З українською частиною переважна більшість впоралась. А ось результати міжнародного тесту підтвердили справжні проблеми нашої медичної освіти. Прохідний бал 70,5 набрали лише 3% інтернів, що складали іспит», – написала на своїй сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.


Результати основного тесту (клікніть для збільшення)

Вона зазначила, що тест USMLE має скласти кожен лікар у США, аби отримати право займатися лікарською діяльністю.

«Це означає, що сьогодні між рівнем підготовки українських випускників медвишів та випускників закордонних університетів утворилася величезна прірва. Очікувана проблема в галузі, яка не розвивалася 25 років. Якщо ми хочемо, щоб українець лікувався не гірше, ніж американець чи європеєць, ми маємо нарешті прийняти виклик і вирішити ситуацію», – зазначила Супрун.


Результати тесту USMLE (клікніть для збільшення)

В.о. міністра наголосила, що наполягатиме на встановленні мінімального прохідного балу в 150 та запуску медичної реформи.

Нагадаємо, на початку червня Міністерство охорони здоров’я ініціювало встановлення прохідного балу кожного із сертифікатів ЗНО на рівні 150 для тих вступників на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація», «Педіатрія». Пізніше група депутатів на чолі з головою Комітету з питань охорони здоров’я Ольгою Богомолець заявила, що ця ініціатива буде скасована.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here