Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування у п’ятницю, 13 березня, розгляне питання про скасування другого етапу медичної реформи. Про це повідомляє прес-служба Комітету.

До порядку денного засідання комітету включено проект закону про скасування закону про державні гарантії фінансові гарантії медичного обслуговування населення (№3130) та проект постанови про невідкладні заходи щодо «запобігання знищення системи охорони здоров’я» (№3140). У постанові пропонується визнати медичну реформу незадовільною і припинити впровадження другого етапу реформи.

Як повідомляє «Українська правда», на засідання Комітету Михайло Радуцький запросив міністра охорони здоров’я Іллю Ємця. Ініціатори законопроекту стверджують, що прийняття проекту закону нібито «створить передумови для відновлення змісту та обсягу прав і свобод громадян та скасуванню так званої «медичної реформи».

Також автори проекту хочуть, щоб закон набрав чинності відразу після його публікації.

«Кабінет міністрів протягом трьох місяців має все привести у відповідність із Конституцією України та цим законом», – йдеться у проекті закону.

Іншими словами, автори закону хочуть знову зробити медицину в Україні нібито безкоштовною.

У постанові 3140 вимагають визнати незадовільними дії Кабінету міністрів України щодо реформування системи охорони здоров’я України та ліквідації Державної санітарно-епідеміологічної служби України та заходів протидії поширенню туберкульозу, вірусних гепатитів В і С, запобігання занесенню на територію України та поширенню серед населення вірусу COVID-19.

Зазначимо, що новопризначений міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець заявив, що планує зробити еволюцію в реформі галузі охорони здоров’я, щоб її результати задовольнили і пацієнтів, і лікарів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що розпочата попередніми владними командами реформа української медицини буде доведена до логічного завершення.
Він також заявив, що наразі найбільшим викликом для уряду є поширення коронавірусу.

До слова, президент Володимир Зеленський 4 березня заявив, що в Україні багато хто не готовий до початку другого етапу медреформи з 1 квітня цього року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here