«Біокор Текнолоджі» базується в Києві, і з 2018 року розробляє тест-системи й набори для молекулярної діагностики методом ПЛР у реальному часі. Робота над діагностичними наборами для виявлення SARS-CoV-2 розпочалась в лютому 2020.

«Нам дійсно хотілось допомогти суспільству у розв’язанні цієї гострої проблеми. Також, робота пов’язана з COVID-19, – новим, маловивченим захворюванням – була потужним викликом для нашої команди, особливо на етапі науково-дослідних робіт. Ми впевнені, що Україна може самостійно задовольнити потребу у якісних тестах. Рішення від європейських виробників мають високу ціну, ними користується відносно невелика кількість лабораторій. Діагностичні набори, котрі вартують нижче, не завжди відповідають заявленим характеристикам», – розповів керівник підприємства Олексій Саютін.

Команда фахівців з мікробіології, вірусології та генетики опиралась на власний досвід розробки ПЛР-тестів за напрямками ветеринарної медицини та безпеки харчових продуктів. У своїй роботі спеціалісти дотримувались вказівок та протоколів Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо виявлення вірусної інфекції SARS-CoV-2. Продукція виготовлена з високоякісної сировини від Thermo Fisher Scientific – світового лідера на ринку обладнання, реагентів, обладнання та послуг для сфери охорони здоров’я. Ціна наборів для виявлення SARS-CoV-2 втричі менша у порівнянні з продукцією західних виробників.


«Власне розробка набору тривала кілька місяців і ми могли б представити його в кінці березня. Проте для нашої команди важливим було зробити надійний продукт. Для серійного виробництва важливою характеристикою є стабільність продукту, тобто що зазначений набір властивостей зберігається протягом всього строку придатності. Стабільність наших наборів перевірялась систематично протягом 6 місяців», – зазначив Руслан Облап, начальник виробництва компанії.

Виробництво «Біокор Текнолоджі» спроєктоване і оснащене згідно з усіма вимогами та нормами для лабораторій, котрі проводять дослідження методом ПЛР. Підприємство успішно пройшло аудити і отримало сертифікати відповідно до міжнародних стандартів ISO 9001:2015 та ISO 13485:2016. Контроль якості сировини та продукції здійснюється на кожному етапі технологічного процесу.

«В компанії ми прийняли рішення залишатись виключно виробничим підприємством і сконцентрувались на розробці та удосконаленні продукції. Продажами та роботою з клієнтами займатимуться дистриб’ютори. Ми надаватимемо оперативну підтримку замовникам, в тому числі на їх робочих місцях, щоб лабораторії мали змогу швидко реагувати на потреби системи охорони здоров’я в боротьбі з коронавірусом», – додав Олексій Саютін.

Траєкторія пандемії COVID-19 оточена великою кількістю невизначеностей. ВООЗ рекомендує розробляти діагностичні набори в кожній країні самостійно, щоб уникати проблем з їх дефіцитом чи з транспортуванням. Потреба в якісних та доступних діагностичних наборах зростає, адже список категорій осіб, для яких проходження ПЛР-тестування є обов’язковим, розширюється.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here