Генеральний директор Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Похмурський 10 листопада 2017 року видав наказ №293, яким заборонив надавати будь-яку інформацію про Центр без його відома. Працівники Центру розцінили це як введення цензури.

Цей наказ оприлюднив на своїй сторінці у Facebook керівник автоматизованих систем управління Центру Дмитро Черенков.

«Генеральний директор Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Похмурський Володимир Васильович своїм наказом ввів цензуру для працівників закладу. Цей наказ суперечить Конституції України, а саме статті 34: “Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань», – написав Дмитро Черенков.


У розмові Дмитро Черенков повідомив ZAXID.NET, що про цей наказ дізнався лише у понеділок, 27 листопада. Його викликали, дати прочитати наказ, він розписався, що ознайомлений з ним. Про існування цього наказу повідомив своїх підлеглих.

«Усю інформацію про діяльність закладу, що передається журналістам, іншим працівникам ЗМІ, посадовим особам, депутатам різного рівня, керівним структурам, виконавчим органам та ін. подавати виключно за погодженням генерального директора», – йдеться у наказі.

ZAXID.NET зателефонував Володимиру Похмурському, аби дізнатися, що спонукало його видати такий наказ.

«Яка цензура? Я просто хочу, щоб інформація, яку люди, що займають керівні посади, подають про наш центр ЗМІ, відповідала дійсності. Іноді з’являється недостовірна інформація, таке було приблизно два-три тижні тому. Її підхопили ЗМІ, інформація розлетілася. Я просто хочу знати, хто дає інформацію, щоб коли буде якась невідповідність, знати, з кого спитати. Інформація, надана ЗМІ чи комусь іншому, має відповідати дійсності», – сказав Володимир Похмурський.

За даними ZAXID.NET наказ було видано після того, як оприлюднили інформацію про малу кількість «швидких», які до того ж часто зупиняються на ремонт, і не можуть оперативно прибути на виклик.

Юрист, керівник Львівського центру з прав людини Олександр Атаманюк підтвердив ZAXID. NET, що даний наказ дійсно порушує ст. 34 Конституції України, бо кожна людина має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір.

«Цей наказ також порушує Закон України «Про інформацію», зокрема, ст. 47 – необгрунтоване віднесення окремих видів інформації до категорій відомостей з обмеженим доступом», – сказав Олександр Атаманюк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here