З наступного тижня у тестовому режимі запрацює електронна картка пацієнта. Це наступний крок медичної реформи. У системі медики робитимуть записи за допомогою спеціальних міжнародних кодів. Кожен із них позначає скаргу пацієнта, а також симптоми та діагнози. Таке нововведення суттєво зекономить лікарю й пацієнту час.

ICPC-2 – це міжнародна класифікація для сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. Діє у 40 країнах світу. Ще з минулого року її освоюють українські лікарі. Кожен симптом, з яким пацієнт звертається до медика, має спеціальну букву і код. Відповідно, закодованими будуть і діагнози та скерування на обстеження.

«Пацієнт звертається, наприклад, із болем в ділянці серця. Лікар знає, що це стосується захворювань серцево-судинної системи, і класифікує, знаходячи в таблиці ICPC-2, під кодом K01. Далі лікар призначає якісь маніпуляції. Проводить обстеження», – пояснила ZAXID.NET заступниця головного лікаря 4-ї міської лікарні Ірина Цегелик.

Тож відтепер замість запису в паперовому варіанті лікарю буде достатньо лише ввести код у систему.

«Лікарі позбавляться паперового документообігу і зможуть більше часу і уваги приділяти пацієнтам. Тому що, фактично, на амбулаторний прийом відведено тільки 15 хвилин», – каже завідувачка відділення сімейної медицини поліклініки №1 Лариса Лисак.

Також завдяки міжнародним кодам можна буде й складати статистику захворювань певної місцевості.

«Лікарю не потрібно придумувати діагноз, не потрібно ставити наближений діагноз. А за допомогою цієї класифікації йому достатньо буде записати причину звернення пацієнта, записати процеси – тобто дії, які він провів із тим пацієнтом», – пояснює сімейний лікар з смт. Добротвір та тренер з ICPC-2 Михайло Незнановський.

Із 1 квітня електронна картка пацієнта запрацює у тестовому режимі. Так лікарі освоюватимуть систему.

«Те, що ви звикли бачити паперову карту – форму 25-о, тепер вона видозмінена, має приблизно мати ту саму інформацію в електронному форматі», – каже начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Лікарі очікують, що в липні повністю запрацює електронна картка пацієнта. Вся інформація зберігатиметься в єдиній електронній системі. Тож згуба паперового варіанту чи укладання декларації з іншим лікарем на медичну історію більше не впливатимуть.

«Лікар тепер зможе кодувати будь-яку причину його звернення. Чи то він прийшов просто поговорити, чи прийшов отримати якусь консультацію – тепер це все буде зафіксовано. Друге – коли повністю запрацюють додатки для пацієнтів медичних карточок, то пацієнт зможе це все відслідковувати в такому додатку. Відповідно, опіка про пацієнта, увага до пацієнта буде значно вищою», – каже сімейний лікар смт. Краковець та тренер ICPC-2 Ігор Заставний.

Згодом у е-картці можна буде переглянути всю медичну історію, а ще отримати електронний рецепт від лікаря.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here