Директор державної установи, керівник Інституту серця кардіохірург Борис Тодуров є власником численної нерухомості, вартість якої не відповідає його заробітній платі. Про це йдеться в розслідуванні програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Згідно з даними, які вдалося знайти журналістам, скандальний лікар володіє багатою колекцією нерухомості. Також вони викрили деякі схеми з ознаками корупції, завдяки яким Тодурови могли зібрати такі величезні статки.

Родина Тодурових на Київщині має шість гектарів землі. Тут є озеро, будинок площею 700 м2, басейн, гостьовий будинок і навіть своя особиста електростанція з сонячних батарей. Фахівці припускають, що все це могло коштувати не менш як півтора мільйонів. Плюс – витрати на обслуговування величезної території і так далі.

Крім розкішного заміського маєтку, лікар має й іншу нерухомість. Сім’я Тодурових купила п’ять квартир за один день. Дружина лікаря стала власницею квартири в 100 м2 в новому будинку на Позняках. Покупка квартири під час будівництва заміського маєтку на півтора мільйона доларів – це чималі витрати. Але це був тільки початок.

«Далі протягом одного дня найближчі родичі Тодурова стали володарями ще чотирьох об’єктів нерухомості в цілому на суму від півмільйона доларів. Всі чотири угоди датовано 24 лютого 2016 року», – йдеться у розслідуванні.

Того ж дня син Тодурова Михайло купив також півгектара землі поруч з 6-гектарним маєтком батьків. Експерт оцінив землю в 15-20 тис. доларів.

Окрім того, у столиці на Новопечерських Липках того ж дня, 24 лютого 2016 року, одна з квартир в елітній багатоповерхівці стала власністю дружини Тодурова. Експерти наголосили, що вартість такого житла – набагато вища, ніж задекларував Тодуров. Але, крім того, донька Тодурова – Наталія, стала володаркою 150-метрової квартири того ж дня. І в той же день чоловік Наталії, зять Тодурова, теж купив собі квартиру в будинку на Осокорках

«24 лютого 2016 року сім’я Тодурових оформила собі нерухомості десь на півмільйона доларів. За рік у декларації Бориса Тодурова з’являються ще дві квартири: десь по мільйону гривень кожна», – йдеться у сюжеті програми.

Журналісти також навели приклади схем, завдяки яким керівник Інституту Серця може отримувати багатомільйонні доходи від незаконних оборудок і тендерів. Зокрема, від продажу стентів, які ставлять при гострому коронарному інфаркті.

Нині операції для хворих у гострому стані мають проводитися безкоштовно. Від 2016-го МОЗ централізовано закуповує стенти і безкоштовно передає їх в профільні державні і комунальні лікарні. Зокрема в Інститут серця на чолі з Тодуровим. Відповідно до чинного законодавства, відмовити там у безкоштовному стентуванні хворому в гострому стані можуть лише за відсутності стентів. Але голова міністерства Уляна Супрун стверджує, що Інститут серця під керівництвом Тодурова саботує безкоштовні операції, аби не втратити заробіток, і вимагає гроші за встановлення стентів.

Крім того, МОЗ закуповує для Інституту і шовні матеріали, але в установі, яку очолює Тодуров, все одно проводять закупівлі таких матеріалів, до того ж – значно дорожче від ринкової вартості. Згідно з даними журналістів, компанії, які виграють тендери, є наближеними до родини Тодурових. Зокрема, в одній з фірм-переможниць – ТОВ «Профі Ко» – тривалий час серед бенефіціарів був зять кардіохірурга Анатолій Іванюк.

Також журналісти стверджують, що Інститут серця також закуповує медикаменти за завищеними цінами, зокрема на 30-68% більше від найдешевшої пропозиції постачальників.

Наразі сам Тодуров не прокоментував викладені в розслідуванні факти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here