Володимир Гірняк

голова координаційної ради партії «Громадянська позиція», заступник голови Львівської облради у 2015-2019 рр.

Напевне, не існує галузі, функціонування якої більше б хвилювало людей у всьому світі, ніж медицина. Людині закладено природою перейматися своїм, здоров’ям і здоров’ям своїх близьких. Для багатьох із нас лікар часами уособлює собою ангела-охоронця, особливо в моменти, коли рятує життя рідним нам людям. Таке ставлення до медика зрозуміле і закономірне.

Не є секретом, що українці люблять і понарікати на лікаря, забуваючи, що він не Господь, а лише людина. Однак я би застеріг від огульної критики лікарів. З особистого досвіду спілкування з медиками мушу відзначити, що переважна більшість із них – високі професіонали, котрі щиро переймаються проблемами пацієнтів. Нарікати можна хіба на систему нашої медицини, успадковану ще з часів осоружного СРСР. Нині нарешті проходить давно назріла реформа галузі. Так – болюча. Так – не безпомилкова. Але вкрай необхідна.

Львівська обласна рада, своєю чергою, теж намагається по мірі своїх можливостей вплинути на ситуацію в медицині, зробити комфортнішою роботу медиків і лікування пацієнтів. Протягом останніх двох років саме обласна рада виділила 78 мільйонів гривень на перинатальний центр. Уже найближчим часом буде усунуто технічні неузгодженості, які для багатьох стали неприємною несподіванкою, і він запрацює на повну потужність. Обласна рада провела перші конкурси на посади керівників медичних закладів. Хтось виявився задоволений результатами, хтось – навпаки. Але це було цілком очікувано. Головне, що вперше в історії керівників медзакладів почали призначати прозоро, із широким залученням громадськості. Важливим є те, що нові керівники уже не призначаються довічно, а працюють за контрактною системою, що, переконаний, збільшить їхній рівень відповідальності перед своїми колективами та пацієнтами.

Усвідомлюю, що нам ще багато необхідно зробити. Адже галузь, яку вбивали десятиліттями, не вивести на новий якісний щабель ані за рік, ані за два. Я розумію проблеми і потреби. В області потрібно закупити понад сотню сучасних карет швидкої допомоги. Нам необхідна нова обласна клінічна лікарня із сучасним обладнанням. Надзвичайно важливим є спорудження дитячої онкологічної лікарні. Зрозуміло, що такі масштабні проекти потребують часу, однак їх не можна відкладати в довгий ящик. Хворобу, на жаль, не вмовиш почекати. Тому мусимо докладати зусиль і відшуковувати кошти на реалізацію нових медичних проектів.

Напередодні Дня медика, яке в Україні традиційно відзначають у третю неділю червня, хочу звернутися зі словами вдячності до лікарів. Дякую вам, наші ангели-охоронці! Велике спасибі, що навіть у непрості часи не піддаєтеся зневірі і щодня рятуєте своїх краян. Нехай праця ваша буде гідно оцінена, а щирою подякою стануть велика людська шана та Господнє благословення!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here