Зеленський доручив зробити доступною для громадян медичну допомогу в лікарні ДУС «Феофанія»

Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про забезпечення доступності для громадян медичної допомоги, що надається клінічною лікарнею «Феофанія» Державного управління справами». Відповідний указ оприлюднено на сайті глави держави ввечері у вівторок, 14 січня.

Згідно з ним, президент доручив Кабінету міністрів та Державному управлінню справами у тримісячний термін вжити заходів, необхідних для забезпечення доступності для громадян сучасних методів діагностики і лікування, високоспеціалізованої медичної допомоги, що надається клінічною лікарнею «Феофанія».

Указ набирає чинності з наступного дня після його опублікування.

Зазначимо, що 2020 році в Україні має розпочатися реформа вторинної медичної допомоги. Вона передбачає, що, отримавши скерування від сімейного лікаря до вузького спеціаліста, пацієнт зможе звернутися до будь-якого фахівця цього профілю в будь-якому медичному закладі України. НСЗУ платитиме медичному закладу за кожну надану цим фахівцем послугу.

19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні й у цілому законопроєкт про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який став базовим для медичної реформи. У МОЗ неодноразово наголошували, що відомча лікарня Феофанія та заклади НАМНУ не повинні бути виключені із медреформи, і мають стати відкритими для всіх пацієнтів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here