Президент України Володимир Зеленський запропонував скерувати 2,9 млрд доларів, які «Нафтогаз» отримав від російського «Газпрому» за рішенням Стокгольмського арбітражу, на інфраструктурні проекти, медичну сферу та енергоефективність.

Про це глава держави сказав під час наради за участю представників Кабміну і Верховної Ради, передає Офіс президента.

«Ми плануємо додатково спрямувати кошти на будівництво доріг – це наш інфраструктурний пріоритет, на інші інфраструктурні проєкти, на медичну сферу та енергоефективність. Один з планів – побудувати понад 200 приймальних відділень медичної допомоги по всій Україні», – сказав Зеленський.

Відповідні проекти документів він доручив підготувати уряду протягом 2 тижнів.

Нагадаємо, у процесі українсько-російських перемовин про подальший транзит російського газу через Україну сторони домовилися, що «Нафтогаз України» відкличе позови до «Газпрому», зокрема позов до Стокгольмського арбітражу на понад 12 млрд доларів, а також відмовиться від нових претензій до компанії. В обмін на це «Газпром» прокачуватиме газ через Україну до Європи упродовж наступних п’яти років.

Після цього російський «Газпром» погасив свій борг за рішенням Стокгольмського арбітражу на суму понад 2,9 млрд доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here