Прокуратура Львівщини перевірила дотримання прав в’язнів на отримання належної медичної допомоги в місцях позбавлення свободи. У ході перевірок в діяльності медичних частин для засуджених виявлено низку порушень вимог законодавства. Про це повідомила прес-служба прокуратури у Львівській області.

Штати медичних частин Личаківської ВК №30, Сокальської ВК №47, Дрогобицької ВК №40 та міжобласної багатопрофільної лікарні для засуджених при Львівській УВП №19 недоукомплектовані. Вакантними залишаються посади лікарів – рентгенолога, фтизіатра, провізора, анестезіолога, отоларинголога, гінеколога, терапевта. Відтак, ув’язнені не отримують належної фахової та своєчасної медичної допомоги.

У Личаківській ВК №30 через відсутність лікаря-психіатра, засуджені, які потребують психіатричної допомоги, позбавлені такої можливості.

Також під час перевірки з’ясувалося, що хворі на ВІЛ/СНІД не отримують належної медичної допомоги. Упродовж тривалого часу засудженим не проводилися необхідні обстеження з виявлення у них ВІЛ-інфекції.

У переважній більшості виправних установ перевірка виявила ліки без сертифікатів виробника, з простроченим терміном придатності або такі, що є забороненими для реалізації, зберігання та застосування.

Також у міжобласній багатопрофільній лікарні для засуджених при Львівській УВП №19 виявлено факти неналежного виконання лікарями своїх службових обов’язків, що спричинило смерть хворих в’язнів.

За результатами перевірки зареєстровано 2 кримінальні провадження за неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником, а також внесено 7 вказівок, 2 з яких керівництву Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here