Станом на 9 лютого у Україні не має лабораторно підтверджених випадків захворювання на новий китайський коронавірус, але готовими слід бути до його появии

Для українців, що повернуться з китайської провінції Хубей, в якій найбільше людей захворіло на новий коронавірус 2019-nCoV, встановлять тимчасові обмеження і особливі умови для в’їзду шляхом їх ізоляції протягом 14 днів, повідомляє МОЗ з посиланням на відповідне розпорядження уряду.

МОЗ має підібрати відповідні заклади, де українці, що прибули з Китаю, перебуватимуть на карантині.

«Встановити: тимчасові обмеження і особливі умови для в’їзду осіб, які перебували в провінції Хубей Китайської Народної Республіки, шляхом їх ізоляції протягом 14 днів в визначених Міністерством охорони здоров’я установах», – йдеться в розпорядженні уряду.

У неділю, 9 лютого, стало відомо про першого українця, яких заразився коронавірусом. Йому 20 років і він є членом екіпажу круїзного лайнера, що знаходиться на рейді біля берегів Японії.

За інформацією МОЗ України, українця зняли з лайнера і перевезли до лікарні в столиці Японії. Там він перебуватиме в ізоляції під відповідним медичним спостереженням щонайменше 14 днів.

Також у МОЗ наголосили, що Державна прикордонна служба України має перелік усіх 25 громадян України, які перебувають на лайнері Diamond Princess. Після того, як вони повернуться в Україну, за ними буде встановлено медико-санітарне спостереження. Утім, дата їхнього повернення наразі невідома.

Нагадаємо, Україна веде перемовини із владою Китаю щодо евакуації українців із китайського міста Ухань. За попередньою інформацією в Ухані перебуває близько 50 громадян України. Деталі перевезення їх до України мають оголосити у понеділок, 10 лютого.

За даними МОЗ, станом на 9 лютого 2020 року у світі ​ лабораторно підтверджено 37575 (+2666 випадків за добу) випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, з них 813 (+89 випадків за добу) – летільні. 72% усіх випадків коронавірусузафіксовано у китайській провінції Хубей.

За межами Китаю зафіксовано 310 випадків у 24 країнах світу, з них один летальний (мешканець Китаю, який відвідував Філіппіни).

У країнах Європи зареєстровано 37 випадків (Німеччина – 14; Франція – 11; Великобританія – 3; Італія – 3; Росія – 2; Фінляндія, Швеція, Іспанія та Бельгія – по одному випадку);

В Україні наразі не має жодного лабораторно підтвердженого випадку гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом2019-nCoV.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here