Медичні заклади Львова оновлюють сучасним обладнанням. Цього року планують придбати нове обладнання для 8-ї клінічної лікарні. А минулоріч 5 медзакладів Львова отримали нові рентген-апарати.

«Цього року запланована цільова закупівля нового обладнання для 8-ї клінічної лікарні, для того, щоби обладнати її і з 1 січня 2019 року відкрити нове відділення невідкладної допомоги», – розповів начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Львівська клінічна лікарня швидкої допомоги на вул. Миколайчука вже отримала новий рентген-апарат японського виробництва у листопаді минулого року. Прилад дозволяє слідкувати за пацієнтом в режимі онлайн, обирати горизонтальне чи вертикальне положення потерпілого, а також – неабияк економить час. Обстежитися на новому обладнанні вже встигло понад 4,5 тис. пацієнтів.

Для лікарні швидкої допомоги цей рентген-апарат за 9,5 млн грн придбало місто.

«Кожного дня 35 пацієнтів мають можливість якісно пройти обстеження, і, звичайно, лікарі, маючи ті знімки з цифрового обладнання, приймають рішення, які збільшують імовірність скорішого одужання пацієнта», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Прес-служби ЛМР

За п’ять хвилин лікар-рентгенолог робить знімок і роздруковує його. На старих «машинах» цей процес займав близько 20 хв. Лікарі кажуть: це наче порівняти старий кнопковий телефон із сучасним смартфоном.

«Лікар може повністю опрацювати знімки в такому принципі, як в фотошопі: відтемнити, відсвітлити, зробити яскравість і чіткість за потреби. Потім через програму, яка встановлена додатково апаратом, можна ці всі знімки збільшити-зменшити», – додає лікар-рентгенолог Андрій Садлій.

«Що стосується програмного забезпечення, то є програма, яка дозволяє зшити декілька знімків в один – ну, це теж унікальна програма. Дуже зручна. Для кінцівок, для хребтів: ми можемо хребет зробити від голови до куприка», – пояснив завідувач відділення Орест Сеник.

Рівень опромінення на цьому апараті суттєво нижчий. Окрім того, корелюється залежно від ваги та зросту пацієнта.

«При політравмі нам доводиться робити серію знімків, щоб обстежити повноцінно пацієнта. І часами доводиться нехтувати дозою опромінення. На новому обладнанні сумарна доза опромінення, яке отримує пацієнт при обстеженні, мінімальна. Ми можемо визначати це за допомогою пристрою, який вмонтований в апарат. Ми визначали, порівнювали з дозволеними нормами. Зараз у десять разів практично менше променеве навантаження», – пояснила позаштатний рентгенолог міського управління охорони здоров’я Галина Щербата.

Потерпілі з гострими травмами та важкими ушкодженнями до лікарні швидкої допомоги потрапляють щодня. Упродовж року міськрада планує вкласти кошти також і в інші лікарні.

До слова, окрім лікарні швидкої медичної допомоги минулоріч рентген-обладнання придбали ще для 4 медичних закладів Львова. Загальна вартість 5 рентген-апаратів склала 23,3 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here