У міському пологовому відділенні на вулиці Раппопорта відремонтували післяпологові кімнати та блок інтенсивної терапії новонароджених. Також завдяки громадському проекту у закладі побільшало сучасного обладнання, яке рятуватиме діток.

Тетяна ‒ новоспечена матуся. Свого Дениска народила у ніч на вівторок. Зараз жінка набирається сил і звикає до нової ролі.

Таня лежить якраз в одній із трьох відремонтованих палат. Ще за літо плановий ремонт пологового провели у післяопераційній та блоці інтенсивної терапії. А ще за гроші громадського бюджету значно поповнили перелік обладнання, яке дозволяє дати шанс на повноцінне життя маляті.

«Тут просто сталася така неприємна ситуація, коли двійнята народилися, а дихальний апарат був тільки один і другу дитину підтримували вручну. Ми так перейнялися цією проблемою», – пригадала співавторка громадського проекту Лейла Мелесова-Вальчак.

Тож за понад три мільйони гривень тут з’явився ще один дихальний апарат, пульсоксиметр, монітор пацієнта, лампи для фототерапії та реаніматор для новонароджених. А з допомогою цього пристрою дитячого плачу поменшає. Він дозволяє визначити рівень білірубіну в крові у діток із жовтяницею без інвазивного втручання і оперативно.

«Було велике навантаження на лабораторію, тому що було багато заборів. Відповідно, це для дитинки є травматично, тому що загальний білірубін брали з вени», – сказала лікарка-неонатологиня Оксана Маланчак.

Як зазначають в управлінні охорони здоров’я, якісне обладнання дозволяє знизити рівень смертності новонароджених. Цього року в бюджеті розвитку передбачили понад 100 млн грн на оновлення технічної бази у закладах охорони здоров’я.

«Із тих понад 100 млн скеровано 65 млн грн на придбання нового сучасного обладнання для закладів охорони здоров’я і плюс ще 10 млн ми отримали по громадському бюджету», – розповів начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

На громадський бюджет цього року у сфері медицини львів’яни подали 11 проектів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here