Невідомі спробували підірвати офіс пацієнтської організації «Сто% життя»

В пацієнтській організації «100% життя» заявили, що їхній офіс у Києві намагалися підірвати невідомі через законопроект авторства народної депутатки від «Слуги народу» і членкині цієї організації Лади Булах. Крім того, сама депутатка заявила, що почала отримувати погрози через законопроект про лікування підлітків, який вона нещодавно зареєструвала.

«О 8 [ранку] приїхав адміністратор відкривати офіс і побачив сліди від вибухового пристрою, який підірвали під дверима і також сліди на склі, що щось кидали в скло і там погнулися металеві частини», – розповіла речниця організації «100% життя» Христина Абрамовська в коментарі «Громадському».

Вона додала, що також під офісом невідомі залишили плакат з написом «Пані Ладо, дякуємо вам за законопроект». В організації припустили, що йдеться про народну депутатку від партії «Слуга Народу» Ладу Булах.

Внаслідок спроби підірвати офіс пошкодились двері будівлі.

Сама депутатка розповіла «Громадському», що погрози їй почали надходити в соціальних мережах з минулої п’ятниці, 14 лютого, після телефонного коментаря в ефірі одного з телеканалів. Вона також переконує, що деякі ЗМІ почали поширювати інформацію про те, що депутатка «запропонувала дозволити дітям міняти стать».

«Він (законопроект) націлений на єдине, щоб підліток мав доступ до медичної допомоги і в першу чергу мав доступ до медичної інформації про своє здоров’я … Я там не зменшую обов’язки або права батьків, він не регулює трансплантацію, він не змінює нічого у перериванні небажаної вагітності, він зовсім не стосується зміни статі», – запевнила депутатка.

«Сьогодні вранці підкидують якусь вибухівку під мій колишній офіс. І там конкретно Лада. У Верховній Раді Лада одна, це я, яка пише законопроекти. Зрозуміло, що це пряма погроза», – сказала Булах і додала, що написала заяву до поліції щодо залякування.

«Немає у мене відповіді, хто це зробив. При чому це зроблено вже через тиждень, коли вже вирішили відправити його (законопроєкт, — ред.) на доопрацювання», — підсумувала Булах.

У Поліції Києва повідомили, що порушили кримінальну справу за статтею «Хуліганство» ККУ.

Йдеться про законопроект №2684. Він був зареєстрований ще 27 грудня 2019 року, а 4 лютого, після проходження у низці комітетів, його включили до порядку денного. Утім, в сесійній залі його не розглядали і відправили на доопрацювання.

Документом пропонувалося внести зміни до деяких законодавчих актів України щодо реалізації прав підлітків у сфері охорони здоров’я». Зокрема, зміна до закону України «Про охорону дитинства» полягала у внесенні поняття «дитина підліткового віку (підліток)» та напрямків соціального становлення підлітків, а також передбачала можливість визначати особливості прав підлітків у сфері охорони здоров’я. До Цивільного кодексу України пропонувалося внести зміни до ст. 285 шляхом надання права підліткам у доступі до інформації про стан свого здоров’я з 14 років, а також доповненням ст. 32 положеннями про можливість неповнолітніх укладати правочини щодо реалізації права на охорону здоров’я.

З 11 лютого у соцмережах та деяких ЗМІ, зокрема – релігійного спрямування, поширилася інформація, що, таким чином, підлітки зможуть із 14 років змінювати стать, робити аборти і припиняти лікування від алкогольної та наркотичної залежностей. Однак у законопроекті прямо про це сказано не було, як і не було передбачено винятків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here