Львівщина отримала два ангіографи, вартість яких майже 50 млн грн

Львівський обласний кардіологічний центр і Дрогобицька міська лікарня приступають до монтажу і встановлення нових ангіографів. Це дороговартісне обладнання придбане на засадах співфінансування з державного та обласного бюджетів і дає шанс знизити смертність мешканців області від гострих інфарктів міокарда.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак.

За словами директора Львівського обласного кардіоцентру Степана Павлика, ангіографічна система Optima IGS 330 (США), яку доставили до кардіоцентру, допоможе цілодобово надавати допомогу хворим з гострим інфарктом міокарда і знизити рівень смертності від серцево-судинних захворювань. Тепер у кардіоцентрі буде два ангіографи.

Встановлення нової ангфографічної системи розпочнуть відразу після нового року, але, за словами Степана Павлика, реально вона запрацює не раніше другого кварталу, адже має пройти низку перевірок.

Другу ангіографічну систему отримала Дрогобицька міська лікарня.

Нагадаємо, лікарі Львівської обласної клінічної лікарні добивалися, аби хоч один з двох нових ангіографів, загальна вартість яких понад 49 млн грн, залишився в обласній лікарні, де проводять серйозні надскладні операції на серці, судинах, бо ангіографічної системи, придбаної за державні кошти, в лікарні ніколи не було. Діючий в лікарні ангіограф належить благодійному фонду і часто виходить з ладу.

Торги на закупівлю нових агіографічних систем проводила саме Львівська обласна клінічна лікарня, тож лікарі сподівалися, що хоч один залишиться їм. Вони зустрічалися з цього приводу з головою ЛОДА Олегом Синюткою, писали листи в МОЗ, під яким поставили підписи 150 хірургів лікарні, але новий ангіограф їм не дістався.

«Кардіоцентр – сердечно вітаю! А Дрогобич… Дай Боже, щоб там мільярди не були закопані на роки. Все-таки в ОКЛ на даний час його експлуатували би набагато ефективніше»,- написав під постом Ірини Микичак хірург Ігор Тумак, доцент Львівського національного медуніверситету.

Ірина Микичак відповіла, що ангіограф для ЛОКЛ придбають наступного року коштом обласної медичної програми.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here