На Львівщині судитимуть двох лікарів Жидачівської ЦРЛ Юрія Михайлюка і Ганну Чущак через смерть неповнолітнього пацієнта. Досудове розслідування завершено, медикам обрали запобіжний захід, а справу передали до суду.

49-річного та 75-річну лікарів Жидачівської лікарні обвинувачують у неналежному виконанні професійних обов’язків. Їм обрали запобіжний захід ‒ особисте зобов’язання. Одного із медиків відсторонили від посади, а іншого – звільнили, повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Нагадаємо, 20 червня 2017 року лікарі Жидачівської лікарні не змогли правильно діагностувати хвороби у 12-річного пацієнта. Через загострення і неправильне лікування хлопець помер. 12-річний житель Тернопільської області Роман Кулак потрапив до Жидачівської лікарні. Районні медики діагностували отруєння і тепловий удар, а насправді у хлопчика був заворот кишківника. Попри те, що хлопчика забрали в обласну лікарню, лікарі у Львові не встигли його врятувати.

Розслідування тривало понад півтора року, але лише на початку січня 2019 року лікарям Юрію Михайлюку і Ганні Чущак оголосили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.140 ККУ (неналежне виконання професійних обов’язків медиком).

Нагадаємо, у грудні 2017 року клінічно-експертна комісія МОЗ підтвердила, що саме непрофесійні дії медиків спричинили смерть 12-річного Романа Кулака.

За ч.2 ст.140 КК України хірургу Юрію Михайлюку та черговій лікарці Ганні Чущак загрожує до 5 років ув’язнення та трирічне позбавлення права обіймати посади.

Після цього скандалу у головного лікаря Жидачівської райлікарні Богдана Бойчука навіть забрали дворічну президентську стипендію. Два тижні тому Богдан Бойчук звільнився з посади головного лікаря Жидачівській райлікарні після смерті 28-річної породіллі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here