Кошти, які витрачають на закупівлю безкоштовних ліків для хворих на коронавірус, доводиться забирати із доплат медикам. Про це розповів у програмі «Стінка на стінку» директор львівського Центру легеневого здоров’я Любомир Рак. Він також наголосив, що вже другий місяць поспіль медичний заклад, який він очолює, недоотримує повної суми, передбаченої угодою з Національною службою здоров’я.

Оскільки заклад є на Львівщині опорним з лікування ускладнень, пов’язаних із Covid-19, в Центрі легеневого здоров’я було створено шість так званих ковідних команд по 12 медпрацівників у кожній. Задіяно близько 150 медпрацівників.

«Сума угоди 6 млн 100 тис. грн, але за липень ми отримали від Національної служби здоров’я 3 млн 200 тис. грн. За серпень з тих самих шести мільйонів ми отримали 3 млн 700 тис. грн», ­− підраховує директор львівського Центру легеневого здоров’я Любомир Рак.

При цьому на доплати до заробітної плати медикам у 300%, які задіяні до ковідних бригад, потрібно в межах трьох мільйонів, наголошує головний лікар Центру легеневого здоров’я.

Разом з тим у Центрі легеневого здоров’я суттєво збільшилась і витрата кисню, оскільки всі пацієнти зараз кисневозалежні. У центрі є 150 кисневих точок, каже головний лікар. Якщо перед пандемією резервуар збереження кисню на чотири тонни вистачало на півтора місяця, то зараз заледве вистачає на півтори доби. Тільки за кисень Центр легеневого здоров’я платить в місяць близько 500 тисяч гривень.

«Можна порахувати, що нам лишається, щоб закупити все інше», − констатує Любомир Рак.

Пацієнти Центру легеневого здоров’я нарікають, що всі дорогі медикаменти доводиться купувати за свої гроші.

«Все платно. Все абсолютно. Якщо підрахувати загальну суму, яку я витратив на своє лікування, це 30-40 тисяч гривень, враховуючи, що мене ще вдома 10 днів сімейний лікар лікував. Це було без потреби і призвело до запалення легенів, це орієнтовно десь 45 тисяч гривень», − сказав львів’янин Юрій Фомін, який переніс пневмонію унаслідок ускладнень від коронавірусу.

У Центрі легеневого здоров’я на сьогодні підготували 170 ліжок для хворих на коронавірус. Також головний лікар вже подав заявку на збільшення кількості ковідних медичних команд з шести до десяти по 12 медпрацівників у кожній. Відтак сподіваються і на збільшення фінансування від Національної служби здоров’я, що забезпечить не лише надбавки до зарплати медпрацівникам, а й вистачить на закупівлю дороговартісних медикаментів.

Повну версію програми Віталія Кублікова «Стінка на стінку» можна переглянути за посиланням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here