Щороку понад 7 тисяч українців дізнаються про те, що мають серйозні захворювання крові, кісткового мозку чи лімфовузлів. Головна установа країни, яка діагностує і лікує онкогематологію – Національний інститут раку. Тут, у відділенні онкогематології, проходять лікування пацієнти з лімфомою Ходжкіна, різними видами неходжкінських лімфом та множинною мієломою з усієї України.

Після проведення хіміотерапії, у пацієнтів бувають ускладнення. Найважчий момент наступає тоді, коли знижуються усі показники крові. Це тягне за собою наступний етап – розвиток інфекційних ускладнень через низький рівень лейкоцитів. І надзвичайно важливо, щоб у цих умовах, пацієнт перебував в чистій палаті, щоб зменшити ризик інфекційних ускладнень. У Національному інституті раку з цим м’яко кажучи не все гладко.


Теперішній вигляд палати


Вигляд санвузла до ремонту

Після звернення Національного інституту раку та Першої медичної фундації за капітальний ремонт відділення онкогематології та створення відділення аутологічної трансплантації кісткового мозку взявся благодійник – корпорація Roshen.

«Спочатку нас попросили відремонтувати одне приміщення на третьому поверсі клініки, ми це зробили й додатково обладнали його необхідним обладнанням й меблями. Але потім ми зрозуміли, що цього не достатньо, адже уся будівля потребувала негайного ремонту», – розповіла Ірина Пономаренко, директор з розвитку соціальних проектів корпорації Roshen.

За її словами, пацієнти перебували у настільки жахливих умовах, що про одуження говорити було неможливо. В одній палаті лікувались одночасно 6-8 людей, стіни будівлі були вражені грибком, протікав дах, а у кабінет професора, який безпосередньо проводив прийом, текла вода з верхніх поверхів.


Ірина Пономаренко

«Побачивши все це, ми вирішили, що необхідно робити повноцінний ремонт клініки», – зазначає Ірина Пономаренко.

Зі слів представниці Roshen, проект ремонту клініки №2 готували вісім місяців. Термін завершення усіх робіт – серпень 2020 року. Загальна площа, яку планують відремонтувати – 1900 м2.

У рамках проекту коштом корпорації перекладається частина каналізації, облаштовуються колодязі, перекладається лінія електромережі (у клініці досі не було резервної лінії, що не допустимо для лікарні), проводиться заміна системи опалення, заміна ліфту, перепланування палат із загальних на окремі з душовими кабінами й туалетом у кожній.

«Це не тільки ремонтні роботи всередині будівлі з переплануванням. Ми фактично вийшли за межі будівлі. По суті ми робимо заділ для того, щоб, коли у держави з’являться гроші або прийде інший благодійник, вони могли б підключитися до готових комунікацій, які ми зараз облаштовуємо», – розповідає Ірина Пономаренко.


Проект капітального ремонту клініки №2


Поточний стан першого поверху клініки №2


Стара система опалення приміщення


Нова система опалення приміщення

Із початком ремонтних робіт почали виявлятись і інші складнощі. Наприклад, каналізаційна труба, що дивним чином підключена не за проектом і через це відкриті каналізаційні нечистоти опиняються під підлогою та на стінах з’являється грибок. Або аптека на місці лабораторії термінових аналізів. Аптека займає близько 40 м2. Наразі приміщення аптеки опечатано.

Як стверджують в Інституті, аптеку проінформували, що в будівлі буде капремонт і що тут буде лабораторія. Коли почалися роботи, аптека закрилися, її приміщення опечатали до кінця ремонту. Договір оренди аптека продовжила з Фондом держмайна ще на три роки восени 2019. На той час уже був затверджений проект реконструкції будівлі і благодійник укладав договір на виконання робіт з НІР.

«Нам важко говорити у чому причина того, що частина приміщень закрита та блокує ремонтні роботи. Можливо, комусь тут комерційна структура потрібніша ніж лабораторія. Фактично ще місяць й для реалізації ремонту це буде вже проблемно. Ми, як благодійник, не розуміємо, хто цю проблему має вирішувати і що тут буде далі».

Після закінчення капітального ремонту, який Roshen розпочав у 2019 році, очікується повне оновлення відділення гематології (згідно зі світовими вимогами); створення чотирьох боксованих палат з високим рівнем чистоти для проведення аутологічної і алогенної трансплантації стовбурових клітин; відкриття денного стаціонару. Своєю чергою це дозволить лікувати більше хворих на злоякісні новоутворення крові, збільшити кількість аутологічних трансплантацій і дасть можливість почати проведення галогенних трансплантацій кісткового мозку в Україні

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here