В Сумській області колишню головну лікарку психіатричної лікарні на Сумщині, внаслідок протиправних дій якої померло четверо пацієнтів, можуть засудити до восьми років позбавлення волі. Такий обвинувальний акт до суду направила обласна прокуратура.

Колишній головній лікарці Обласної спеціалізованої психіатричної лікарня № 2 Лілії Неофітній інкримінують залишення в небезпеці та катування холодом пацієнтів установи, а також підбурювання колег до протиправних дій.

Як повідомила прес-служба обласної прокуратури у середу, 22 листопада, на початку року було проведено ексгумацію семи тіл пацієнтів цієї лікарні, які померли в грудні 2016 року нібито від серцево-судинної недостатності, набряку головного мозку чи інтоксикації. Проте висновками судово-медичних експертиз встановлено, що патологоанатомічне дослідження тіл взагалі не проводилося, складені документи підроблені, причиною смерті п’яти пацієнтів є гостра гнійна пневмонія.

«Досудове розслідування встановило, що з листопада 2016 року по січень 2017 року у відділеннях лікарні, де перебували померлі пацієнти, температура була неприпустимо низькою (від 10 до 18 градусів при встановленій нормі – 20 градусів за шкалою Цельсія). Проте головний лікар, розуміючи негативний вплив таких показників температурного режиму на здоров’я пацієнтів, оскільки вона майже 14 років працювала пульмонологом, не вживала будь-яких дієвих заходів щодо вирішення цієї ситуації. За наявною інформацією, вона ставилась до пацієнтів лікарні як до неповноцінних членів суспільства», – зазначили в прокуратурі.

Загалом, у зазначений період на лікуванні в закладі перебувало 453 особи, які потерпали від холоду, смерть чотирьох з них пов’язана з порушенням температурного режиму в лікарні.

«Розуміючи невідворотність покарання за залишення без допомоги хворих, які перебували у небезпечному для життя стані та були позбавлені можливості вжити заходів до самозбереження, обвинувачена, користуючись особистими зв’язками, підбурила лікаря-патологоанатома внести до офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо причин смерті пацієнтів», – стверджують прокурори.

Дії колишньої очільниці закладу кваліфіковано як умисне заподіяння фізичного чи морального страждання шляхом мучення з метою дискримінації, залишення в небезпеці, що спричинило смерть, а також як підбурення до складання службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів.

Судитимуть також і лікаря-патологоанатома, яка, не провівши належним чином розтину тіл, за вказівкою колишнього головного лікаря внесла до медичної документації завідомо неправдиві відомості про патологоанатомічний діагноз та клінічно-патологоанатомічний епікриз, чим сприяла приховуванню злочинних дій головного лікаря психіатричної лікарні. Їй інкримінують пособництво у завідомому залишенні без допомоги осіб, які перебувають в небезпечному для життя стані, а також складання службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів.

Обвинуваченим загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here