Влада провела переговори з про закупівлю препарату в кількості, розрахованій на лікування до восьми тисяч пацієнтів

Україна закупить препарат «Ремдесивір», який допомагає пацієнтам з важкими формами Covid-19 швидше вилікуватися. Про це під час брифінгу 8 липня повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

За його словами, препарат було внесено в український протокол лікування Covid-19

Стапанов також розповів, що влада провела переговори з компаніями-постачальниками препарату про закупівлю його в кількості, розрахованої на лікування до восьми тисяч пацієнтів.

«Він не був доступний з позиції продажів, його виробляє американська компанія. Зараз ми вже провели певні переговори з компаніями, які отримали ліцензію від американської компанії, і розраховуємо на закупівлю цього засобу», – сказав Степанов.

Міністр додав, що «Ремдесивір» – хороший противірусний препарат, який може дуже ефективно використовуватися під час лікування коронавірусної хвороби.

Додамо, що заява Степанова прозвучала на тлі інформації, яку тиражували західні ЗМІ про те, що США викупили 90% світових запасів лікарського препарату «Ремдесивір», схваленого в країні для лікування пацієнтів з Covid-19.

Зокрема, як повідомляла газета The Guardian, лікарський засіб «Ремдесивір» виробляється компанією Gilead. Препарат став першим засобом, який пройшов випробування проти коронавірусу і показав, що допомагає пацієнтам з важкими формами Covid-19 швидше вилікуватися.

Адміністрація президента США Дональда Трампа станом на кінець червня викупила понад 500 тис доз «Ремдесивіра», що становив весь обсяг виробництва ліків в липні і 90% обсягів серпня та вересня.

Такі дії США щодо «Ремдесивіру» викликали занепокоєння у експертів ВООЗ. По-перше, на їхню думку, широке застосування цього препарату може мати небажані наслідки. Зокрема, невідомо, як він буде взаємодіяти з майбутньою вакциною. По-друге, США залишили без ремдесивіру інші країни, а препарат може знадобитися для інших цілей. Організація заявила, що проведе перевірку.

Під час випробувань у квітні з’ясувалося, що препарат непогано лікує різні респіраторні захворювання, і вчені обережно висловилися, що він може бути ефективним і проти Covid-19. Однак підтвердилося лише те, що ремдесивір допомагає швидше відновлюватися після захворювання, але не лікує його.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here