Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов відхилив усі кандидатури на голову Національної служби здоров’я України (НСЗУ), які брали участь у конкурсі. Про це міністр повідомив під час засідання Кабінету міністрів 20 травня.​

Через це керівника НСЗУ можуть призначити за позаконкурсною процедурою, як це сталося раніше з керівниками Податкової та Аудиторської служб.

«На главу Національної служби здоров’я України було проведено конкурс у січні. Я провів співбесіду з трьома людьми, які перемогли в цьому конкурсі, і подав сьогодні протокольне рішення про відсутність переможця. Також прийняли сьогодні розпорядження про необхідність призначення на вакантну посаду глави Національної служби здоров’я України шляхом укладення контракту про проходження державної служби», – сказав Степанов.

За його словами, це станеться, швидше за все, на наступному засіданні Кабінету міністрів.

Своєю чергою, в. о. очільника НСЗУ Оксана Мовчан, яка була фіналісткою конкурсу, написала у Facebook, що НСЗУ виступає за чесний та прозорий конкурс на посаду голови та у прем’єр-міністра зараз є два способи вирішити цю ситуацію:

«Міністр виконав всі дії, щоб формально завершити конкурс. Далі закон дає Прем’єр-міністру два варіанти – провести новий конкурс або призначити тимчасового керівника, уклавши контракт. В першому випадку ми маємо демократичну процедуру, яка покликана захистити інтереси громадян. В другому – в непрозорий необґрунтований спосіб довірити випадковій людині управління всім медичним бюджетом країни в період пандемії», – написала вона.

Мовчан також раніше повідомляла, що всі три кандидати прийшли на співбесіду з міністром охорони здоров’я і відповіли на всі запитання, які він поставив.

«Всім нам поставили одні й ті самі запитання дуже загального характеру про головні завдання НСЗУ і про те, що потрібно зробити в найближчі роки. Не було запитань детальних, не було техніки процесів, не було запитань про те, як наразі організована робота служби», – сказала вона у коментарі «Інтерфакс-Україна».

За словами Мовчан, «зустріч із міністром була схожа, швидше, на формальний крок, який він має зробити, щоб перейти до подальшого вже сформованого плану».

Зазначимо, що найбільшу кількість балів на конкурсі набрала Оксана Мовчан, друге місце зайняла заступниця голови НСЗУ Наталія Рябцева, а третє – директор Департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський.

Довідково: НСЗУ – це орган, який створили у рамках медреформи у 2017 році. Він контролює всі виплати в сфері охорони здоров`я, обирає лікарні, які отримуватимуть гроші від держави, та контролює розподіл більш як 100 мільярдів гривень щороку на оплату послуг пацієнтів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here