Через присутність журналістів нараду оголосили закритою і тривала вона замість години менше ніж 10 хвилин

Голова Львівської облради Олександр Ганущин скликав головних лікарів обласних лікарень на нараду, де планував обговорити питання перереєстрації цих лікарень за межі Львова. Проте після того, як цією нарадою зацікавились журналісти кількох львівських ЗМІ, нараду оголосили закритою і, в результаті, Ганущин відмовився обговорювати з медиками цю дражливу тему, а замість запланованої години поговорив з ними менше 10 хв про «охорону лікарень».

У понеділок, 13 січня, о 14:00 у кабінеті 307 у Львівській облраді була запланована годинна нарада із головними лікарями обласних лікарень, на якій мало обговорюватися питання щодо перереєстрації обласних установ зі Львова у райони області. Про це ZAXID.NET стало відомо з власних джерел.

Відповідно до списку реєстрації, на нараду були запрошені керівники 12 комунальних лікарень. Перед початком заходу головні лікарі обговорювали між собою питання щодо перереєстрації закладів і у розмові із ZAXID.NET підтвердили, що буде йтися саме про це.

Директор Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко перед початком наради прокоментував для ZAXID.NET ініціативи щодо перереєстрації лікарень зі Львова у райони. Він підкреслив, що все має відбуватися відповідно до законодавства. «На мою думку, повинні сісти юристи Львівської міськради, облради, якщо потрібно залучити фахівців у галузі господарського права і вийти на якийсь нормальний показник та прийняти консолідоване рішення, щоб було добре місту, бо ми є мешканці Львова, наші лікарні розміщені на львівській землі», – вважає Федоренко.

Водночас він зазначив, що інфекційна лікарня, більшість пацієнтів якої – львів’яни – не отримує належної підтримки від Львівської міськради, зокрема, щодо закупівлі апаратури.

Однак після того, як на нараду прийшли журналісти низки місцевих ЗМІ (окрім ZAXID.NET, були присутні журналісти «Леополіса», «Варіантів» і «24 каналу»), нараду несподівано перенесли в особистий кабінет голови Львівської облради Олександра Ганущина і оголосили закритою. Керівник справами Львівської облради Валентин Харлов заявив, що на ній обговорюватимуть «робочі питання щодо діяльності комунальних закладів».

На нараду до голови облради, зокрема, прийшли керівники цілої низки обласних лікарень – Львівської обласної клінічної лікарні Михайло Гичка, Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» Олександра Бурда, Західноукраїнського дитячого спеціалізованого медичного центру Андрій Синюта, Львівської обласної психіатричної лікарні Богдан Чечотка, Львівського регіонального фтизіопульмонологічного лікувально-діагностичного центру Любомир Рак, Львівського обласного клінічного діагностичного центру Роман Пукаляк, Львівського обласного перинатального центру Олександра Бойчук, Обласного бюро судово-медичної експертизи Микола Шевчук. Був присутній і керівник управління майном спільної власності Львівської облради Віктор Кусий.

У підсумку замість години зібрання тривало менше ніж 10 хвилин. Після завершення лікарі від офіційних коментарів відмовилися.

Голова Львівської облради Олександр Ганущин у свою чергу заявив, що нарада стосувалася охорони приміщень обласних комунальних закладів, а про перереєстрацію не йшлося. Про це неофіційно ZAXID.NET підтвердили і головні лікарі. Також Ганущин запевнив, що на сьогодні немає свіжих рішень про зміну юридичних адрес комунальних закладів, окрім тих, які вже прийняті наприкінці 2019 року.

Нагадаємо, що впродовж кількох останніх тижнів Львівська облрада перереєструвала низку лікарень та Львівський історичний музей у різні міста та села Львівської області. Загалом п’ять львівських установ облрада юридично «перенесла» у райони, через що міський бюджет Львова не отримує значні суми податків. Львівська міськрада уже звернулася до голови Державної податкової служби України Сергія Верланова щодо таких дій Львівської облради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here