Голова Львівської облради Олександр Ганущин під час прес-конференції

Львівська обласна рада буде продовжувати практику юридичної перереєстрації обласних комунальних установ зі Львова у села. Зокрема, планує повернутися до питання зміни місця реєстрації Львівської обласної психіатричної лікарні. Про це у понеділок, 25 листопада, на прес-конференції за підсумками 2019 року заявив голова ЛОР Олександр Ганущин.

Ганущин заявив, що облрада проводить перереєстрацію обласних комунальних закладів за межі обласного центру «не від доброго життя, а в пошуку ресурсу» і поскаржився, що Львівська міськарада не фінансує обласні заклади медицини, освіти, культури, які є в підпорядкуванні обласної ради.

«Ініціативи [Львівської облради] полягають у тому, що відбувається пошук ресурсу. Якби ми могли домовитися про те, що міська рада готова сама офірувати по 10-20 млн грн щорічно на діяльність, пов’язану із розбудовою Львівської обласної психіатричної лікарні, думаю, цих проблем би не було», – стверджує голова ЛОР.

Він повідомив, що облрада повернеться до питання перереєстрації обласної психлікарні, однак не уточнив коли. Також не уточнив, які наступні об’єкти є у ймовірному переліку на перереєстрацію зі Львова у села.

«Такі ініціативи будуть мати місце, тому що ми гроші рахуємо… Коли – не готовий сказати», – заявив він.

На запитання журналістів про те, чи перереєструють Львівську облраду у якесь село на Львівщині, Ганущин уникнув прямої відповіді, однак дав зрозуміти, що схвалює схожі ініціативи. «Я знаю про діяльність колег, котрі перереєстрували районні ради у села за межами районного центру, це дозволило їм вийти на якісь зв’язки і бюджетну підтримку», – сказав він.

У департаменті економічного розвитку Львівської міськради здивовані та занепокоєні намірами голови обласної ради повторно розглядати питання зміни реєстрації Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні з міста Львова в одне із сіл Миколаївського району.

«Наголошуємо, що відповідно до Бюджетного кодексу України, до доходів загального фонду обласних бюджетів належать 15% податку на доходи фізичних осіб, який сплачують всі суб’єкти господарської діяльності, які здійснюють діяльність у Львові, у тому числі і Львівська обласна психіатрична лікарня», – повідомили в департаменті.

Відтак, за січень-жовтень 2019 року в обласний бюджет надійшло майже 1 млрд грн коштів (15% від ПДФО).

У Львівській мерії також нагадують, що працівники Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні є мешканцями міста Львова, а відповідно користуються усіма послугами у місті. Окрім того, Львів є обласним центром, де проживає третина мешканців області.

Як повідомляв ZAXID.NET, депутати Львівської облради не підтримали рішення про реорганізацію психіатричної служби у Львівській області, яке передбачало зміну місця реєстрації Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні зі Львова у село Заклад у Миколаївському районі – забракло одного голосу. При цьому за проголосували 42 депутати із теперішньої більшості в облраді – БПП, «Батьківщини», НРУ, УКРОПу, колишні представники Радикальної партії Ляшка та позафракційні. Слід зазначити, що в цьому селі проживає теперішній гендиректор Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні Богдан Чечотка.

Під час розгляду цього питання голова Львівської облради Олександр Ганущин, звертаючись до депутатів, заявив загрозу того, що Львівська міська рада може «хапнути і віджати» землю психлікарні. Після невдалого голосування голова ЛОР спробував повернутися до розгляду цього питання, однак безуспішно. Раніше цього ж дня Ганущин схожим аргументом переконав депутатів виставити на продаж дитячий санаторій на вул. Коновальця.

Проект рішення передбачав, що Тростянецька ОТГ, до якої входить село Заклад, прийме програму підтримки розвитку психлікарні та скеровуватиме субвенцію обласному бюджету в розмірі 50% від обсягу надходжень ПДФО – працівників вказаного закладу.

Перед розглядом рішення на сесії облради мер Львова Андрій Садовий заявляв, що внаслідок зміни юридичної реєстрації Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні міський бюджет Львова втратить до 14 млн грн податкових надходжень.

Як повідомляв ZAXID.NET, раніше за схожою схемою управління майном спільної власності Львівської облради змінило реєстрацію Львівської обласної клінічної лікарні зі Львова на Великий Любінь.

У комунальній власності Львівської облради перебуває 107 підприємств, серед яких лісгоспи, лікарні, друкарні, бюро технічної інвентаризації, аптеки, а також кіностудія та комунальний телеканал та інші.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here