Будинок на вул. Чоловського, 2 у Львові, в якому розташований Галицький районний суд Львова

У понеділок, 22 травня, Галицький районний суд призупинив реформування комунальної стоматології Львова, в результаті якого усі комунальні стоматологічні поліклініки мали перейти в статус неприбуткових комунальних підприємств. Про це ZAXID.NET повідомив речник та заступник голови Галицького районного суду Львова Орест Гриновець.

«Вчора суддя Віталій Радченко розглядав цивільну справу щодо цієї реорганізації за позовом громадянина Анатолія Шамріна та ухвалив клопотання про забезпечення позову. Отже, на час судового розгляду призупинено дію ухвали Львівської міської ради про реорганізацію, – повідомив ZAXID.NET Орест Гриновець. – Сьогодні суддя Віталій Стрельбицький розглядав адміністративну справу за позовом трудового колективу 5-ї стоматполіклініки Львова, що також стосувалась цієї реорганізації. Тут також було клопотання про забезпечення позову, але суддя його не ухвалив, щоб не дублювати вчорашнє фактично таке саме рішення. А ще так звана реформа призвела до смерті двох медиків через погрози і вимоги написати заяви на звільнення. А ще через цю так звану реформу померли двоє працівників поліклінік, яких змушували написати заяви на звільнення».

У коментарі ZAXID.NET Анатолій Шамрін пояснив, що запропонована мерією реформа порушує його конституційні права як громадянина України. «Я – громадянин України і маю право на безкоштовну меддопомогу. А те, що влада не забезпечує лікарів медикаментами і вони змушені самі їх купувати і за це брати гроші – це проблема влади. Міські депутати, перш ніж щось таке приймати, мали б спитати думки громади та вивчити економічне обгрунтування».

Нагадаємо, 9 лютого депутати ЛМР підтримали реформу комунальної стоматології, запропоновану управлінням охорони здоров’я ЛМР, прийнявши ухвали про реорганізацію стоматполіклінік у неприбуткові комунальні підприємства. Колективи поліклінік зможуть встановлювати ціни на свої послуги і таким чином заробляти на потреби поліклінік та зарплатню. Того ж дня депутати ухвалили програму, у якій прописали перелік безкоштовних послуг для окремих категорій львів’ян.

Як повідомляв ZAXID.NET, реорганізацію стоматполіклінік намагався оскаржити і мешканець Перемешилян Роман Стасишин, який працює юрисконсультом 3-ї стоматологічної поліклініки Львова. Тоді Галицький райсуд Львова відмовив у забезпеченні позову.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here