Кабінет міністрів України ухвалив постанову про впровадження елекронних лікарняних листків, які працюватимуть через веб-інтерфейс із використанням цифрового підпису лікаря. Про це 3 березня на своїй сторінці в Telegram повідомив Дмитро Дубілет.

Міністр зазначив, що така система зекономить державі мільярди гривень, які виплачуються за фальшивими листками непрацездатності.

«Навколо лікарняних відбувається багато шахрайства. Їх можна купити в інтернеті за 200 грн (погугліть). Тепер, коли вони будуть в електронній формі, підробляти їх без участі лікаря буде неможливо. А лікарям виписувати фейкові листки буде складніше, бо тепер все автоматично фіксується та аналізується у єдиній електронній системі», – повідомив Дубілет.

В уряді запевняють, що лікарняний листок закриватиметься автоматично, а пацієнту потрібно буде відвідати медика лише за необхідності зміни терміну. Інформація у фонд та до роботодавця також передаватиметься автоматично.

Дубілет запевнив, що систему розробили на існуючому програмному забезпеченні Пенсійного фонду, тому державі вона майже нічого не коштувала. Нова система має запрацювати вже з квітня 2020 року.

Додамо, що раніше в уряді підрахували, що запуск електронних лікарняних дозволить державі зекономити до 4 млрд грн на рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here