З 1 вересня 2019 року на упаковки медичних препаратів наноситимуть спеціальне маркування, за допомогою якого можна буде перевірити оригінальність препарату. А вже наприкінці цього року пацієнти зможуть перевіряти ліки за допомогою смартфона.

У середу, 24 липня, уряд ухвалив постанову, яка дає початок масштабній боротьбі з підробленими ліками. За інформацією урядової прес-служби, з вересня цього року в аптеках з’являться лікарські засоби зі спеціальним 2D штрих-кодом на упаковці. Цей код наноситься при виробництві ліків на заводах, а дані про це заносяться в єдину державну систему проведення моніторингу обігу лікарських засобів.

Пацієнти зможуть перевірити ліки, просканувавши цей код через мобільний додаток, встановлений на смартфон. Наразі додаток розробляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Очікується, що він стане доступним наприкінці року.

Після сканування на екрані смартфона з’явиться інформація про конкретний лікарський засіб, зокрема, чи препарат не є фальсифікований, протермінований або завезений до країни з порушенням норм.

«Нині майже всі іноземні препарати, що продаються в Україні, вже мають двомірне кодування упаковок. Деякі українські фармкомпанії вже придбали необхідне обладнання і кодують свої ліки», – сказано в повідомленні уряду.

Наразі проект є пілотним, у ньому можуть брати участь виробники, імпортери, дистриб’ютори лікарських засобів, заклади охорони здоров’я і аптеки. Його впровадження завершиться в 2023 році.

Проект передбачає, що відповідні держоргани зможуть відстежувати весь ланцюжок постачання ліків – від виробництва чи імпорту до продажу в аптеці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here