В Україні спостерігається «помолодшання» цукрового діабету: значно зросли показники захворюваності серед дітей дошкільного віку, у яких вперше діагностували цю хворобу, повідомила президентка Міжнародної діабетичної асоціації України Людмила Петренко.

«Цукровий діабет в Україні дуже “помолодів”. Сьогодні спостерігається дуже значний приріст захворюваності на цукровий діабет серед дітей дошкільного віку. За останні два роки кількість вперше виявленого діабету серед дітей сягла понад дві тисячі випадків. Це найбільші цифри за останні роки», – наголосила Петренко на прес-конференції в Києві у понеділок, 12 листопада, повідомила агенція «Укрінформ».

Вона наголосила, що у 80% випадків розвитку цукрового діабету можна запобігти завдяки здоровому способу життя.

«Молоді батьки мають знати, що активний спосіб життя, здорове правильне харчування є профілактикою цукрового діабету. У 80% випадків цієї хвороби можна уникнути», – зазначила Петренко.

Вона наголосила, що цукровий діабет дуже тяжка хвороба. «Це захворювання пожиттєве, невиліковне. Воно змушує вести дуже тяжкий, виснажливий спосіб життя. Загалом в Україні на сьогодні нараховується один мільйон триста тисяч хворих на цукровий діабет. З них – 200 тисяч інсулінозалежні хворі», – сказала Петренко.

Нагадаємо, цукровий діабет розвивається внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну, появи інсулінорезистентності (коли організм не реагує на інсулін), внаслідок чого виникає гіперглікемія – стійке підвищення рівня глюкози у крові.

Захворювання характеризується хронічним перебігом і порушенням усіх видів обміну речовин. Характерними симптомами є невгамовна спрага, порушення харчової поведінки, що проявляєтсья підвищеним апетитом, та надмірне сечовиділення (поліурія), однак ці симптоми можуть бути слабко вираженими, якщо рівень глюкози в крові підвищений помірно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here