Плазма людей, що одужали від коронавірусу, може врятувати важкохворих пацієнтів

Від 18 травня в Україні розпочали проводити ІФА-тестування людям, які вже одужали від коронавірусної інфекції. Якщо у них буде високий рівень антитіл, вони зможуть стати донорами плазми для людей, що захворіли на Covid-19 і у яких хвороба протікає важко.

Українська фармацевтична компанія «Біофарма» вже приступила до збору плазми від донорів і заготовила перші літри плазми. Про це у Facebook написав співвласник компанії Костянтин Єфименко. І хоч в Україні від коронавірусу одужало вже майже 5000 людей, знайти донорів досить нелегко.

«Подивимося статистику: 4700 людей одужали. 40% з них старші 60 років і не можуть бути донорами, 20% не можуть бути донорами за своїми показниками. Залишається 1800 людей у великій, сорокамільйонній країні, котрих треба знайти, при чому не всіх, а добровольців, хто готовий стати донором. Це завдання підвищеної складності», – написав Костянтин Єфименко.

«Біофарма» вже закупила 12 тис. ІФА-тестів і у понеділок, 18 травня, розпочала тестування донорів на наявність антитіл. Кінцева мета – віднайти людей, які можуть бути донорами антиковідної плазми. А далі за допомогою їх плазми лікувати тих, хто зараз захворів або перебуває у важкому стані.

Нагадаємо, раніше про лікування важкохворих людей з Covid-19 саме плазмою тих, хто вже перехворів і його організм виробив достатній рівень антитіл, ZAXID.NET розповіли завідувачка кафедри клінічної імунології і алергології Львівського національного медуніверситету ім. Данила Галицького, консультант державного експертного центру (ДЕЦ) МОЗ України, професорка Валентина Чоп’як і завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології ім. О. Богомольця НАН України професор Віктор Досенко. Цей метод лікування вже використовують у цивілізованих країнах світу і він, як стверджують фахівці, досить ефективний.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко обіцяв, що українців найближчим часом чекає масове ІФА-тестування на антитіла до Covid-19. Таке тестування наразі проводять в Одеській та Сумській областях, а далі мали б проводити і серед решти областей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here