В травні 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про посмертне донорство

В Україні офіційно з’явилась нова професія – трансплант-координатор, створення якої було передбачено законом про донорство.

«Трансплант-координатори налагоджуватимуть зв’язок між усіма учасниками процесу трансплантації, зокрема перевірятимуть та отримуватимуть згоду на донорство, вчасно та систематично оновлюватимуть інформацію в Єдиній державній системі трансплантації (ЄДІСТ), організовуватимуть оперативне та безпечне транспортування органів», – повідомляється на сторінці Міністерства охорони здоров’я у Facebook.

Як передбачається, вони комунікуватимуть між донорами та їхніми родинами і реципієнтами, які очікують на трансплантацію. У МОЗ зазначили, що перша група майбутніх трансплант-координаторів вже вчиться у Запорізькій медичній академії післядипломної освіти МОЗ України. Практичну частину (близько 70% курсу) медики проходять у Центрі трансплантації Запорізької обласної лікарні.

Загалом курс підготовки триватиме 156 навчальних годин, із них 106 годин – практика. Тривалість курсу – 1 місяць, навчання повністю безплатне. У групі до 12 людей. В основі курсу – настанови та практика з трансплантації в ЄС (зокрема, Іспанії) та США. До кінця року МОЗ України затвердило 6 окремих циклів навчання.

Нагадаємо, що в травні 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про посмертне донорство. З 1 січня 2019 року закон набув чинності. Згідно із законом, людина може погодитися на посмертне донорство чи відмовитися від нього. Інформацію про це можуть занести до паспорту або посвідчення водія та обов’язково – до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Крім того, можна обрати “довірену особу”, яка дасть відповідь після смерті потенційного донора. Або ж питатимуть у родичів.

Не використовуватимуть органи людини після її смерті, якщо вона за життя виступила проти або не дозволили її родичі.

Єдину державну інформаційну систему трансплантації мали створити до 1 жовтня 2018 року, але цього не сталося.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here