Хворих на коронавірус у легкому стані не будуть госпіталізовувати

Міністерство охорони здоров’я оновило стандарт надання медичної допомоги при короновірусній хворобі Covid-19. Він передбачає госпіталізацію тільки для хворих в середньому і важкому стані, повідомив під час брифінгу у неділю, 29 березня, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Даний стандарт має низку додатків, які стосуються алгоритмів виявлення коронавірусної хвороби, алгоритмів роботи екстреної медичної допомоги, епідеміологів, правил використання засобів індивідуального захисту, правил догляду за хворими в домашніх умовах, критерії для госпіталізації тяжких та середньої тяжкості випадків», – розповів Ляшко.

Він зазначив, що госпіталізувати до лікарень будуть хворих тяжкого та середнього ступеня, а всі інші будуть лікуватися в амбулаторних умовах під медико-санітарним спостереженням.

«Для цього ми рекомендуємо посилити центри первинної медико-санітарної допомоги, долучити фахівців інших спеціальностей. Оскільки саме медик може прийняти рішення щодо критеріїв госпіталізації. Ми припускаємо впровадження клінічного сортування. Госпіталізувати в лікарні повинні хворих середнього та тяжкого ступеня перебігу хвороби. Всі інші повинні лікуватися в амбулаторних умовах під наглядом та медико-санітарним контролем», – повідомив Ляшко.

Він також зазначив, що українські фахівці тепер рекомендуватимуть деяким хворим низку препаратів, які використовуються в світі для лікування хворих Covid-19.

«Підкреслюю, що специфічного лікування коронавірусної хвороби не існує, проводиться симптоматичне лікування. У той же час, в світі використовуються і досліджуються різні препарати для лікування коронавірусної хвороби. У МОЗ створено експертну групу з провідних професорів і клініцистів, які будуть вивчати всі передові засоби лікування , які використовуються в світі і рекомендувати їх використання на території України у випадках, коли варіантів для порятунку життя для хворого не буде», – сказав Ляшко.

За його словами, з новим стандартом можна ознайомитись на сайті МОЗ.

Як інформував ZAXID.NET, станом на ранок 29 березня в Україні налічується 418 лабораторно підтверджених випадків Covid-19. Дев’ять із них – смертельні. П’ятеро пацієнтів одужали

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here