Набув чинності Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»

У вівторок, 30 січня, набув чинності Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

«Тепер є законні підстави ухвалити низку рішень, щоб вчасно реалізувати заявлений раніше план реформування первинної ланки охорони здоров’я», – йдеться в повідомленні прес-служби МОЗ.

У МОЗ зазначили, що закон, який набрав чинності, означає, що «гроші підуть за пацієнтом». Якщо раніше з бюджету фінансували утримання лікарні, то тепер держава буде оплачувати медичну послугу, яку отримав конкретний пацієнт. До гарантованого державою пакету входять не лише медпослуги, а й лікарські засоби. Пацієнт також сам обиратиме собі сімейного лікаря без прив’язки до прописки, а за його обслуговування медику платитиме держава.

«Ми зможемо вибрати лікаря первинної допомоги (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) і підписати з ними Декларацію з квітня 2018 року», – повідомили в МОЗ.

Міністерство уже готується до створення Національної служби здоров’я – вона укладатиме договори із закладами охорони здоров’я та закуповуватиме у них послуги медичного обслуговування людей. Цей орган має бути незалежним від лікарень, місцевої влади чи МОЗу.

У Міністерстві охорони здоров’я стверджують, що тепер можуть оголосити конкурс на посаду голови Національної служби здоров’я та двох його заступників. Відомство планує, що службу створять і вона почне роботу до липня цього року.

Також розпочали процес автономізації медзакладів – перетворення медичних закладів у комунальні некомерційні підприємства. У такому статусі вони зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Держбюджету.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here