Зміни, які дозволять фінансувати медзаклади на рівні, не меншому за попередній рік, почнуть діяти з 1 липня, повідомив на брифінгу в понеділок, 15 червня міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, ці зміни діятимуть до кінця 2020 року.

«Те, що стосується перегляду тарифів і підтримки недопущення закриття медичних закладів і звільнення лікарів і медпрацівників, то вже на погодженні перебувають відповідні документи щодо внесення змін, щоб в нас не було допущено меншого фінансування, ніж було в минулому році. Ці зміни набудуть чинності з 1 липня, і, відповідно, заклади отримають відповідний фінансовий ресурс, який дозволить виплачувати зарплати, не закритися і перебувати на тому рівні, на якому вони перебувають зараз», – розповів Степанов, якого процитувала «Українська правда».

Міністр також стверджує, що МОЗ паралельно відпрацьовує механізми, як з 2021 року буде функціонувати система надання медичної допомоги.

Нагадаємо, 1 квітня 2020 року в Україні почався другий етап медичної реформи. Він передбачає, що лікарні укладають договори із Національною службою здоров’я України і отримують фінансування виключно за надані пацієнтам послуги. Кожна послуга має свій тариф. Як наслідок, деякі спеціалізовані лікарні відчули нестачу коштів і почали протестувати проти медреформи.

Натомість до 1 квітня 2020 року українські лікарні фінансували виключно наданням субвенцій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here