Хлопчикові пересадили кістковий мозок 1 квітня, але відомо про це стало аж через 23 дні

В Україні вперше пересадили кістковий мозок від неродинного донора. Таку операцію ще 1 квітня провели в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит», але відомо про це стало лише зараз. Про першу пересадку кісткового мозку від неродинного донора в Україні повідомила у п’ятницю, 24 квітня, засновниця благодійного фонду «iDonor: Всеукраїнська платформа донорства» Ірина Заславець.

«В Україні пересадили кістковий мозок від неродинного донора хлопчику Назарчику. Йому трохи більше року. І клітинами з ним поділився громадянин Німеччини», – розповіла вона.

За її словами, хлопчик страждав комбінованим імунодефіцитом – генетичною хворобою, від якої колись уже помер його брат.

Вона повідомила, що донора знайшов недержавний «Український реєстр донорів кісткового мозку», який отримав доступ до міжнародного реєстру, який наралічує 37 млн потенційних донорів.

«“Охматдит” звернувся до “Українського реєстру донорів кісткового мозку”. Той знайшов донора в Німеччині. Хлопець, який ідеально підійшов, відразу погодився. Найважчим виявилося доставити кістковий мозок в Україну, адже вже був оголошений карантин і скасовано авіа- і транспортне пасажирське сполучення», – розповіла Заславець.

Контейнер доставили вантажним літаком. 1 квітня трансплантацію провів завідувач відділенням трансплантації кісткового мозку та інтенсивної хіміотерапії і імунотерапії «Охматдиту» Олександр Лисиця.

«Відтоді ми тримали все в секреті, чекали, коли кістковий мозок запрацює. І ось це нарешті сталося! Назарчик почуває себе добре, він набирає вагу», – повідомила Заславець.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here