В Україні з 2019 року діти, які тривалий час перебувають на стаціонарному лікуванні, зможуть вчитися за шкільною програмою в лікарнях. Наразі це стосується обласних лікарень, але до цієї програми зможуть долучитися також і районні медзаклади. Відповідне положення розробили міністерства охорони здоров’я та освіти.

«Головні умови – бажання дитини вчитися, згода батьків і дозвіл від лікаря. Для того, щоб почати навчання, батьки або законні представники дитини повинні написати заяву», – повідомила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За її словами, заняття та їхня тривалість будуть сплановані в залежності від стану здоров’я дитини і рекомендацій лікаря. Уроки будуть йти за шкільною програмою, учні отримуватимуть оцінки і складатимуть атестацію.

«Почати навчання в умовах стаціонару можна буде вже з 2019 року, коли всі обласні лікарні підпишуть угоди про співпрацю з місцевими установами загальної середньої освіти. За бажанням приєднатися до програми навчання в лікарнях можуть і районні медзаклади», – зазначила Супрун.

Вона додала, що керівництво медзакладу має забезпечити приміщення для класної кімнати, створити належні умови для занять і визначити координатора навчального процесу.

«Контролем якості освіти буде займатися директор відповідної школи. Директор буде визначати координатора навчального процесу від школи. Він стежитиме за наявністю підручників, освітніх ресурсів і сервісів, розкладом занять тощо», – пояснила Супрун.

За її словами, в одному шкільному класі в лікарні будуть займатися від 5 до 12 учнів. При цьому, якщо стан здоров’я дитини не дозволяє відвідати клас, то вчителі займатимуться з нею індивідуально або онлайн.

Уряд передбачив на впровадження реалізації цієї програми 12 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here