Павло Ковтонюк заявив, що держава вперше в історії передбачила кошти на трансплантацію

В проекті державного бюджету України на 2018 рік вперше в історії України закладені кошти на оплату трансплантації кісткового мозку та нирок, повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

«Вже в наступному році ми заклали в бюджет перший раз в історії кошти на оплату послуг з трансплантації – трансплантації кісткового мозку і трансплантації нирки. Ми хочемо, аби в Україні той заклад та лікар, які зараз вже практикують це на своєму ентузіазмі, бо держава їм за таку послугу не платить, хто готовий піти, ми з тими почнемо працювати і започаткуємо ці послуги в Україні. Вони будуть розвиватися і з часом ми зможемо перенаправляти більшу кількість дітей та дорослих в Україну, а не за кордон. Вартість буде нижчою, ми підраховували, що в Україні такі послуги будуть на порядок нижчими. Зараз програма лікування, яка є в міністерстві, має велику чергу, там люди очікують дуже довго, а це питання їхнього життя», – зазначив Ковтонюк в ефірі «5 каналу» в четвер, 26 жовтня.

Він також висловив сподівання на швидке прийняття Верховною Радою закону про трансплантацію, відсутність якого ускладнює проведення в Україні цієї процедури, зокрема, в питанні отримання тканин і органів від родинного донора.

Як повідомляв ZAXID.NET, у Львові в жовтні минулого року відкрили Центр трансплантації кісткового мозку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here