Один із дозаторів для гігієни рук встановили на вході в ратушу

У середу, 26 лютого, у Львівській міській раді відбулося позапланове засідання комісії ТЕБ і НС, на якому обговорили ситуацію з поширенням коронавірусу, а також превентивні заходи. Також було прийнято рішення щодо виділення з бюджету коштів на закупівлю дезінфікуючих засобів.

«У школах, лікарнях, ЦНАПах міста, адміністративних будівлях міської ради, підприємствах та установах встановлять антисептики для рук та диспансери (дозатори) для гігієнічного дозування антисептиків. Також забезпечать дезінфекційні засоби та проведення дезінфекції автомобільного і електричного транспорту», – повідомили у прес-службі ЛМР.

Місто закупило перші 20 дозаторів

Також у мерії продемонстрували один із диспенсерів (дозаторів) для гігієни рук, який встановили на вході в ратушу. Наразі місто закупило перші два десятки таких дозаторів. Антисептики для рук будуть встановлювати у місцях масового перебування людей.

«Відсьогодні ми починаємо купувати такі системи для всіх наших комунальних установ, де є великі потоки людей, це наші ЦНАП, театри, музеї, комунальні заклади. Прохання, щоб долучались усі — офісні центри, магазини», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Антисептики будуть у місцях масового перебування людей

Відповідні закупівлі проведуть в межах Комплексного плану протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, який затвердили під час минулого засідання міської комісії.

Фото прес-служби ЛМР

На комісії також доповіли про готовність медичних закладів та медичних працівників до роботи з пацієнтами, інфікованими коронавірусом Covid-19. Зокрема, акцентували, що наразі в області немає тест-систем для виявлення вірусу, але їх оперативно закуповують.

«Є пропозиція сконтактувати з нашими містами-партнерами з інших країн, щоб можна було купити і передати для центру тест-системи. Другий місяць коронавірус бушує у світі, а у нас нема жодної тест-системи в області», — додав мер Львова.

Також міський голова запропонував купити апарат ЕКМО, який коштує понад 9 млн грн, за пропозицією, яку озвучив головний лікар Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко.

«Якщо є можливість мати обладнання, яке рятує життя, треба, щоб у нас такий апарат був. Додам, що в нас нема іншої лікарні, яка б мала право приймати хворих із діагнозом коронавірусу. Винятково — інфекційна лікарня», — сказав мер.

Опісля головні лікарі найбільших міських лікарень розповіли про першочергові дії медиків у випадку виявлення пацієнтів із коронавірусом.

Інфографіка прес-служби ЛМР

«Питання інформаційної безпеки сьогодні має зовсім іншу важливість, ніж було раніше. Найбільший ворог — це паніка, особливо, коли вона штучно підсилюється», — додав Андрій Садовий.

Нагадаємо, наразі в Україні офіційно не зафіксовано випадків зараження коронавірусом Covid-19.

Інфографіка проес-служби ЛМР

Відтак за підсумками засідання комісії прийняли рішення про закупівлю необхідної апаратури, а також вирішили звернутися до міст-партнерів щодо закупівлі тест-систем.

До слова, в медичних закладах міста є понад 260 тис. масок, біозахисних костюмів, понад 2100 респіраторів. Є достатній запас диспенсерів для миття рук — їх також буде розміщено в школах, у місцях масового перебування, у супермаркетах, ЦНАП тощо. Закупівля цих засобів триває.

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET публікував матеріал із відеороликами МОЗ з порадами про захист від коронавірусу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here