У понеділок, 17 грудня, у приміщенні Комунальної міської дитячої клінічної лікарні, що розташована на вул. Пилипа Орлика, 4, відкрили оновлену лапароскопічну операційну. Тут встановили унікальне обладнання – лапароскопічну стійку в максимально доступній комплектації. Устаткування, якого наразі ніде більше немає в Україні, допомагає робити операції діткам мініінвазійним способом.

«Це найсучасніше обладнання, що дозволяє оперувати грудну клітку та мозок, усувати патології органів черевної порожнини. При цьому робити мінімум надрізів. Оперативні втручання проводимо також новонародженим, адже маємо прилад, який підігріває газ для дитини, відтак температура її тіла не знижується. За допомогою установок ми вже прооперували майже 40 маленьких пацієнтів», – розповів лікар-хірург Юрій Калівошка.

Усі фото прес-служби ЛМР

Ремонт операційного блоку й нове обладнання обійшлося містові й лікарні орієнтовно у 7 млн грн. Монітори, лапороскопічну камеру, електрорегулятор із режимом моно- і біполяру, термофлятор-ісуфлятор та набори інструментів закупив у межах співпраці з лікарнею фонд «SickKids» (м. Торонто, Канада).

«Це найкращий подарунок, який діти можуть отримати до дня святого Миколая. Уявіть, що навіть апендицит можливо забрати, не розрізаючи живіт. Це триває один день. Всі інші втручання робляться таким чином, що навіть немає швів. Приємно, що таке обладнання присутнє в цій дитячій лікарні. Наша політика така: для дітей усе має бути найкраще, бо їхнє здоров’я – найцінніше», – переконаний міський голова Львова Андрій Садовий. Він передав лікарні Вифлеємський вогонь миру, який сьогодні до Львова привезли пластуни.

До слова, кожного року лікарі Комунальної міської дитячої клінічної лікарні оперують мініінвазивним способом понад 300 дітей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here