Мумія Миколи Пирогова в однойменному музеї у Вінниці

На рахунок Національного музею-садиби М.І. Пирогова надійшли кошти з держбюджету на ребальзамація тіла видатного науковця. Про це на своїй сторінці у Facebook написав міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

«Кошти державного бюджету на проведення ребальзамації тіла Миколи Івановича Пирогова – уже на рахунках Національного музею-садиби М.І. Пирогова. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що особисто втрутиться в ситуацію та підтримає музей», – написав Моргунов.

Вінницька обласна та міська влада раніше заявляли про готовність прийняти Національний музей-садибу М.І. Пирогова у комунальну власність і розвивати його як серйозний туристичний об’єкт.

Наприкінці січня в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook ініціювала опитування щодо доцільності виділення коштів на чергову ребальзамацію тіла Пирогова, яке зберігається в Миколаївській церкві – усипальниці в с. Пирогово (входить до складу музею) вже понад 135 років.

Комісія Національного музею-садиби М. І. Пирогова звернулася до уряду з проханням надати дозвіл на ребальзамування тіла вченого і виділити на ці потреби 199 тис. 34 грн. На думку Супрун, ці кошти можна було б витратити на придбання ліків для онкохворих.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here