Планується створити спеціальну агенцію, яка збиратиме плату на послугу

Пологи в Україні від 2019 року можуть стати платними офіційно. Такі нововведення передбачаються новим проектом медичної реформи. Про це пише ТСН.

Платити доведеться за планові пологи. Породілля буде отримувати пакет усіх послуг, а оплата відбуватиметься через державне агентство – Національну службу здоров’я.

Якщо ж у породіллі немає коштів на оплату пологів, вона зможе народжувати безкоштовно, проте їй не надаватимуть окрему палату.

Також безкоштовними будуть екстрені пологи. Робота лікарів у такому випадку вважатиметься екстреною допомогою, витрати на яку покриватиме держава.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект № 6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який є частиною запропонованої урядом медичної реформи. Законодавчу ініціативу підтримали 227 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту в четвер, 8 червня.

Проект медичної реформи передбачає введення офіційної соцоплати за медичні послуги вторинної (спеціалізованої) і третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, починаючи з 2018 року.

Згідно з пояснювальною запискою, реформа фінансування галузі триватиме з 2018 до 2021 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here