Рак шийки матки – саме той випадок, коли попередити набагато легше, ніж лікувати. Про це й говорили на конференції для сотні лікарів, яку організувала найбільша мережа лабораторій Західної України «Ескулаб».


Проблематика цього захворювання надзвичайно актуальна: невтішна статистика в Україні свідчить, що з раком шийки матки в Україні стикається 20 жінок на 100 тисяч населення, причому майже половина – на практично невиліковних ІІІ-IV стадіях. У групі ризику жінки від 38 до 44 років.

«Рак шийки матки – це основна причина смерті жінок репродуктивного віку в Україні, – говорить Наталія Володько, професор кафедри онкології і радіології ЛНМУ – Не серцево-судинні захворювання, не ДТП, а саме рак шийки матки. Цю патологію взагалі можна повністю попередити і повністю не допустити її виникнення».

Найбільш дієвий метод профілактики, що вже десятиліттями застосовується у міжнародній практиці – цервікальний скринінг (котестинг), що включає дослідження :ПАП-тест методом рідинної цитології та виявлення ДНК ВПЛ 14-ти високоонкогенних генотипів. Його ефективність перевірена не лише часом, а й тисячами врятованих життів: за останні 20 років смертність від раку шийки матки у США та Європі вдалося скоротити на 60-80 відсотків.

Саме тому цервікальний скринінг є обов’язковим для жінок вже від 18-ти років, а лікарі рекомендують проводити його хоча би раз на рік. Тепер така можливість з’явилася в українських пацієнток. Мережа лабораторій «Ескулаб» запровадила Пакетну пропозицію №54 «Цервікальний скринінг» як профілактичний огляд для своєчасного виявлення передракових змін та раку шийки матки».


«Він дасть змогу в першу чергу своєчасно виявити передракові зміни та рак шийки матки, – каже Ірина Поляник, продакт-менеджер лабораторій «Ескулаб». А також допоможе обґрунтувати проведення біопсії та скерувати до онкогінеколога».

Сама процедура займає мінімум часу: лікар просто бере мазок з цервікального каналу. Але ці кілька хвилин насправді здатні рятувати життя, адже це дозволить виявити небезпечні зміни ще за кілька років до того, як захворювання почне розвиватися і стане невиліковним.

Скористатися прогресивним методом діагностики всі охочі жінки можуть вже зараз у найближчій лабораторії «Ескулаб». Пакетна пропозиція №54 «Цервікальний скринінг» – це не лише перевірений на практиці метод профілактики. Це, передусім, унікальна можливість вберегти себе від небезпечного захворювання.


Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here