За майже рік роботи у відділенні невідкладної допомоги комунальної 8-ї міської клінічної лікарні прийняли майже 7 тисяч пацієнтів. У цій частині медзакладу лікарі зосереджуються лише на важких пацієнтах, які звертаються за терміновою допомогою. Міську «екстренку» створили за міжнародними стандартами, які діють у багатопрофільних медзакладах світу. В Україні такі відділення лише починають створювати.

Відділення невідкладної допомоги у львівській міській лікарні №8 працює з січня цього року. За десять місяців тут пролікували понад 6,5 тисяч людей. Це відділення — одне з небагатьох в Україні, де приймають лише тих, хто потребує негайного лікарського втручання.

«Функція цього відділення — якнайшвидше встановити діагноз, і якнайшвидше стабілізувати стан пацієнта. І підготувати його до лікування у відділенні, до оперативного втручання, або при потребі — до скерування в якийсь інший профільний стаціонар», — каже заступник головного лікаря 8-ї міської лікарні Ігор Стояновський.

Фото прес-служби ЛМР

Тут є сучасне обладнання, серед якого — наркозні апарати, монітори, операційні столи та лампи, ендоскопія, УЗД, пересувний рентген-апарат. Пристрої — портативні, аби за кілька хвилин їх можна було підлаштувати під пацієнта або ж перенести до іншої операційної. У відділенні відлік іде ледь не на секунди. Саме тому відстань від входу до операційної — 15 кроків.

«Мета відділення — забезпечити надання невідкладної, якісної допомоги дуже швидко. Тобто проміжок того, як пацієнт зі загрозою для життя виходить із машини, чи його виносять із машини, має бути мінімальний до місця надання допомоги», — пояснює начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

За час роботи відділення тут прооперували 248 пацієнтів, а це — орієнтовно 25 операцій щомісяця. Щодня чергують двоє лікарів, 7 медичних сестер та інший персонал. Якщо є необхідність — до команди долучаються й медики вузького профілю — наприклад, анестезіолог, кардіолог, невролог, хірург.

«У це відділення вже поступали складні хворі, в тому числі — троє пілотів, які зазнали авіактастрофи. Це є світовий рівень, чітко, організовано, якісно, менеджмент. Потрачені немалі кошти — на ремонт і обладнання ми витратили понад 32 млн грн, але це цього вартує», — додає міський голова Львова Андрій Садовий.

Це відділення унікальне тим, що тут не приймають «планових» пацієнтів — цим і різниться від звичайного приймального в інших медзакладах. Тут лікарі мають змогу сконцентруватися лише на важких пацієнтах. Таке ж відділення місто планує відкрити і в лікарні швидкої допомоги.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here