Олег Данков тримає в руках плакат з фотографіями сімей, які дякують йому за професійно прийняті пологи

У четвер, 2 листопада, Шевченківський районний суд Львова засудив до року ув’язнення завідувача пологового відділення 3-ї міської клінічної лікарні Львова, акушер-гінеколога Олега Данкова. Його визнали винним у неналежному виконанні службових обов’язків, що спричинило смерть новонародженої дитини. Олег Данков має намір оскаржити рішення суду.

Випадок стався у 2014 році у пологовому будинку на вул. Раппопорта у Львові – пологи приймав особисто завідувач відділення 59-річний Олег Данков. Дитина померла в дитячій лікарні на вул. Пилипа Орлика після народження унаслідок травм, отриманих під час пологів.

Як повідомляє IA ZIK, суд встановив, що спостереження за вагітною Мар’яною Пудляк у 3-й міській клінічній лікарні проводилося не в повному об’ємі, а дії лікаря Данкова суперечили вимогам клінічних протоколів. Судово-медична експертиза вказала на існуючий причинний зв’язок між допущеними порушеннями з боку лікаря акушер-гінеколога Данкова і смертю дитини. Зокрема, те, що не були належно оцінені ризики й не обрано правильну тактику ведення пологів, проводилося витискання дитини та порушення тактики накладення акушерських щипців.

Водночас суд врахував як пом’якшуючі обставини позитивні характеристики щодо обвинуваченого. Відтак суд визнав винним Олега Данкова у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст 140 ККУ і призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на один рік із позбавленням права займатися лікарською діяльністю у комунальних та приватних закладах терміном на один рік.

Окрім того, суд постановив стягнути з Олега Данкова на користь матері померлої унаслідок пологів дитини Мар’яни Пудляк заподіяну їй моральну шкоду у розмірі 300 тис. грн. Також стягнути з Олега Данкова на користь батька дитини Остапа Пудляка заподіяну йому шкоду у розмірі 50 тис. грн. Окрім того, стягнути з комунальної 3-ї міської клінічної лікарні на користь Мар’яни Пудляк заподіяну їй моральну шкоду у розмірі 50 тис. грн.

У коментарі ZAXID.NET Олег Данков сказав, що не погоджується з рішенням суду і має намір його оскаржити. Наразі раніше обраний для лікаря запобіжний захід – особисте зобов’язання – залишено без змін до набрання вироком законної сили.

Додамо, що після смерті дитини у Facebook організували флешмоб #ДякуюДанков. За цим тегом можна прочитати більше тисячі історій, автори яких дякують Олегу Данкову за професійно прийняті пологи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here