У Львівській міськраді наполягають, що дії облради з перереєстрації закладів зі Львова – незаконні

Львівська міськрада називає незаконними дії Львівської облради щодо зміни реєстрації комунальних закладів та установ зі Львова у райони, оскільки це призводить до розбалансування місцевих бюджетів та завдає суттєву шкоду міському бюджету, а відтак – і територіальній громаді Львова. За даними департаменту економічного розвитку Львівської міськради, втрати міського бюджету сягнуть близько 100 млн грн у рік.

«За нашими даними, сума втрат від підприємств та закладів Львівської обласної ради, які вже перереєструвались з міста Львова у 2019 році, становить понад 40 млн грн. За підрахунками спеціалістів, існує загроза, що місто може втратити ще понад 55 млн грн, якщо Львівська обласна рада продовжить політику перереєстрації платників податку зі Львова. Натомість річна сума втрат міського бюджету становитиме близько 100 млн грн», – заявила 16 січня директорка департаменту економічного розвитку Львівської міськради Ірина Кулинич.

За її словами, у 2019 році обласний бюджет отримав понад мільярд гривень податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) від офіційно виплаченої заробітної плати всіх платників у Львові. Натомість бюджет Львова у 2019 році отримав 4,1 млрд грн ПДФО.

Рініше голова Львівської облради Олександр Ганущин заявляв, що облрада має намір продовжити перереєстрацію обласних закладів зі Львова у села. За його словами, місцеві ради, куди планують перереєстровувати львівські лікарні, музеї та інші заклади, що підпорядковані облраді, погоджують віддавати половину сплачених податків на розвиток цих установ. Наскільки законною є така умова перереєстрації, Ганущин не уточняє.

Львівська мерія уже скерувала листа на ім’я міністерки фінансів України Оксани Маркарової з проханням вжити усіх можливих заходів для забезпечення перерахування податків до бюджету міста Львова й надалі. Львівська міськрада також звернулася до голови Державної податкової служби Сергія Верланова зі скаргою на порушення облрадою бюджетного законодавства.

Нагадаємо, що впродовж кількох останніх тижнів Львівська облрада перереєструвала низку лікарень, Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та Львівський історичний музей у різні міста та села Львівської області. Ще раніше було змінено місце реєстрації Львівської обласної клінічної лікарні зі Львова у селище Великий Любінь Городоцького району. Загалом п’ять львівських установ облрада юридично «перенесла» у райони, через що міський бюджет Львова уже втратив близько 40 млн грн податків у річному вимірі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here