У Львові прийматиме маленьких пацієнтів всесвітньо відомий нейрохірург Генрі Марш. За свою кар’єру він провів тисячі операцій на головному мозку у всьому світі. А вийшовши на пенсію, написав книгу «Історія про життя, смерть і нейрохірургію», яка стала світовим бестселером. Про самого Марша на його Батьківщині, у Великобританії, зняли два фільми. Вже 25 років він допомагає і нашій країні. І вдруге приїздить до Львова, аби рятувати життя маленьких українців.

13-річний Андрійко з Перемишлянщини фактично заново починає ходити. Два тижні тому йому раптово відмовили ніжки. Хлопчик напівсирота і виховується в інтернаті.

«Я зранку не міг встати. Я сказав вчительці: дзвоніть до мами. Мама приїхала і мене завезли до лікарні. Раніше бувало, що просто терпли ноги», ― розповідає Андрійко.

У дитини запідозрили пухлину головного мозку, але при детальному огляді з’ясували, що це вроджена вада, яка спричинила затримки в розвитку і загрожує каліцтвом.

«Якби не було проведено оперативного втручання, дитині загрожувала дуже серйозна інвалідизація. Тобто він міг на все життя бути прикутим до ліжка, скажемо так. В кращому випадку, в гіршому ― це могло бути навіть порушення дихання, яке призводить до смерті», ― пояснив завідувач нейрохірургічного відділення дитячої клінічної лікарні Костянтин Біганич.

Оперували львівські фахівці, а керував ними всесвітньо відомий нейрохірург Генрі Марш. Він приїхав до Львова на 4 дні. Під наглядом професора проведуть чотири операції на головному мозку.

«Генрі Марш проконсультує більше 50 пацієнтів. Це діти з всієї Західної України. Було заплановано первинно два оперативних втручання під його керівництвом, але виникли такі обставини, що треба було терміново робити операції ще двом дітям», ― пояснив головний лікар Львівської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт.

До Львівської дитячої клінічної лікарні Генрі Марш приїздить вже вдруге. Завітав професор не з порожніми руками. А привіз дороге обладнання, яким можуть похизуватися лише декілька клінік нашої держави.

«Це дуже відомий прилад, він придуманий 40 років тому, але є просто незамінним в операціях на головному мозку. Він дозволяє дуже бережно рухати тканинами головного мозку в порожнині черепа. Минулого разу, коли я приїжджав до Львова і консультував в одній із операцій, вона пішла не так, як нам хотілося, саме тому, що ми не мали такого приладу», ― говорить британський нейрохірург Генрі Марш.

Генрі Марш каже, що має особливе ставлення до львівської лікарні. Тут йому працюється найкомфортніше з усіх медзакладів України. Завдяки благодійникам нейрохірургічне відділення має найсучасніше обладнання.

«Перспективи і ту задачу, яку ми поставили, стати лідерами, принаймні в Західному регіоні в диячій нейрохірургії. Ми поступово наближаємося до цієї мети», – каже начальник управління охорони здоров’я міста Володимир Зуб.

Тим часом, вже у вересні Генрі Марш знову збирається до Львова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here