Верховна Рада України на позачерговому засіданні у четвер, 7 травня, прирівняла медпрацівників, смерть яких настала внаслідок захворювання на коронавірус, до військових, які загинули внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання під час виконання військової служби.

За прийняття законопроекту № 3376–1 «Про внесення змін до статті 39 закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (щодо додаткових гарантій прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб, і членів їх сімей) у цілому проголосували 340 депутатів.

У пояснювальній записці йдеться, що документ розроблений з метою підвищення рівня соціальних гарантій прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб, та членів їх сімей.

Згідно із законопроектом, держава забезпечує страхові виплати медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я у разі встановлення групи інвалідності протягом одного календарного року, що настала внаслідок захворювання на коронавірусну хворобу (Covid-19), в розмірі не менше ніж 300 прожиткових мінімумів.

Страхова виплата призначається і виплачується працівникові протягом одного місяця з дня виникнення права на неї. Розмір і порядок здійснення таких виплат визначає уряд.

У разі смерті працівника – у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму – виплачується разово та в рівних частинах членам сім’ї, батькам та утриманцям померлого працівника протягом одного місяця.

«Медичний працівник, смерть якого настала внаслідок інфікування коронавірусною хворобою(Covid-19), прирівнюється за своїм статусом до військовослужбовця, який проходив військову службу, смерть якого настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби. Члени сім’ї такого працівника, його батьки та утриманці користуються усіма правами та гарантіями, передбаченими законодавством України», – йдеться у записці.

Співавторка законопроекту, нардепка від «Слуги народу» Галина Янченко, на своїй сторінці у Facebook пояснила, що цей документ запроваджує виплати страховок лікарям на рівні учасників бойових дій.

«600 тис. грн отримує медпрацівник у разі встановлення групи інвалідності внаслідок зараження коронавірусом. 1,5 млн грн становитиме виплата для сім’ї медпрацівника в разі смерті. На сім’ю медика будуть поширюватися ті ж пільги, що і для сімей загиблих військових», – зазначила вона.

Як інформував ZAXID.NET, також сьогодні парламент проголосував за масове тестування населення на коронавірус. Зокрема, тести робитимуть працівникам Нацполіції та Нацгвардії незалежно від того, чи контактували вони з хворими. Крім того, на Covid-19 будуть перевіряти всіх, хто звернувся за медичною допомогою та має симптоми захворювання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here